“Kitaplarım benim ahlakım”

Noterden “Dünyanın en akıllı insanı” olduğuna dair yazı alarak tarihe geçen Erdal Demirkıran okuyucularıyla olan iletişimini anlattı

“Kitaplarım benim ahlakım”

Ben Dünyanın En Akıllı Adamıyım, Sadece Aptallar 8 Saat Uyur, Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Sen Şimdi Gideceksin ya Cehennemin Dibine Git, İflas Etmenin Yolları ve Sadece Başbakan Okusun gibi kitaplarıyla dikkatleri üzerine çeken Erdal Demirkıran kitaplarıyla ve Konya’daki okuyucularıyla ilgili görüşlerini gazetemize paylaştı.  

“KONYA İLK 5’TE YER ALIR”

Mevlana şehrinde kendisine olan ilgiden memnun olduğunu belirten Erdal Demirkıran, “Konya’daki okuyucularım ile aramda hep bir uyum olmuştur. Konyalı kardeşlerim benim kitaplarımı her zaman beğeniyor. Hatta geneli düşündüğümüzde Konya şehri en fazla kitabımın okudunduğu iller arasında ilk 5’te yer alıyor. Okuyucularıma oldukça fazla önem veriyorum. Örneğin imza günlerinde hiçbir zaman oturarak kitap imzalamam. Çünkü okuyucum beni sevdiği için zahmet edip sıraya giriyorsa, ben de onun yanına gidip kitap imzalamalıyım. Bu konuda diğer yazarlarda benim gibi yapmaya başladılar. Düzeltilmesi gereken bir konudan bahsediyoruz. Okuyucularımın bana, benim de onlara karşı aramızda çok büyük saygı var”

“EDEBİYATÇILARI DÜŞÜNDÜRMEK İSTEDİM”

Kitapları arasında önem sırası yapamadığını dile getiren Demirkıran, “Kitaplarım artık benim ahlakım oldu. O yüzden kitaplarım benim için çok değerli. Hangisini yazarken daha büyük keyif aldınız diye soruyorlar. Ancak ben ayırım yapamıyorum. Konularına göre bana göre hepsi birbirinden daha güzel. Mesela kadınlara yönelik bir kitap yazdım. Bir erkek banane diyebilir ama kadına göre eser çok farklıdır. Masal kitabı yazmıştım. Artık yeni masallar kaleme alınmıyor diye bana göre o kitabımda çok iyiydi. Edebiyatçıları bu kitabımla düşündürmek istedim. Bir de sürekli olarak kitaplarımdaki başlıklar için özel bir çabamın olup- olmadığı soruluyor. Şöyle söyleyeyim kitaplarımın başlıkları için hiç düşünmüyorum. Gerçekten başlıktaki gibi hissettiğim için ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Son olarak Demirkıran dünyanın en akıllı insanı ünvanıyla ilgili tüm insanların zeki olduğunu sadece buna dikkat çekmek ve okuyucularına özgüven vermek için bunu noterde onaylattığını sözlerine ekledi. (Ufuk Kendirci) 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.