Fatih Özgökçen'den çarpıcı açıklamalar! Neden başkan adayı çıkmadığını açıkladı

Görevi bırakacağını açıklayan Başkan Fatih Özgökçen, göreve gelen insanların yıpratıldığını belirterek daha birleştirici bir anlayışın hakim olması gerektiğini söyledi

Fatih Özgökçen'den çarpıcı açıklamalar! Neden başkan adayı çıkmadığını açıkladı
Yayınlanma:

Daha önce aday olmayacağını açıklayan Başkan Fatih Özgökçen ve yöneticiler, son kez gazetecilerin karşısına çıktı.

Yıllardır yapılan ilk oturumlarda çoğunluğun sağlandığını kaydeden Özgökçen, “Gelecek hafta genel kurulumuzu icra edeceğiz. Konyaspor bizim ve şehrimiz için vazgeçilmez en önemli değerlerden bir tanesidir. Konyaspor'da göreve gelmeden yönetim dışından elimizden geldiği kadar yardım etme gayretinde olduk. Maddi ve manevi şehrimizin en büyük ve en özel markasını en iyi noktalara nasıl taşınabilir, bunun çalışması içinde yer aldık. Hilmi Kulluk Bey ve ekibinin güzel çalışmalarına dışarıdan destek vererek Konyaspor'u güzel yerlere getirme gayreti içerisinde olduk.

İlk defa yaşadığımız hadise. Görevi devraldığımız da olmak üzere ilk toplantılarda çoğunluk sağlanmış ve yönetimle göreve başlamıştı. Başkan ve yönetim olarak son basın toplantısını yapıyoruz. Konyaspor’u yönetme arzusu içinde olan, daha iyi yerlere getirebilecek, daha enerjisi yüksek, camiayı tekrar toplayabilecek bir yönetim varsa görevi devretmeye hazır olduğumuzu her zaman belirttik. Genel kurul kararı almanda da yönetici olabilecek kişilerle görüşmelerimiz var. Karardan sonra da görüşmelerimiz vardı. Gönül isterdi ki genel kurulda biz görevimizi hemen devredip yeni yönetimin hemen işe başlasın ama maalesef olmadı. Karagümrük maçında galibiyet olsa dahi genel kurul kararı alacaktır. Sonuca bağlı değildi. İki Aslında Cuma günü açıklayacaktır ama kupa maçı sonrasına denk geldi. Maç bitsin sonra alalım istedik” dedi.

GELİRKEN İYİ, GİDERKEN KÖTÜ

Yöneticilerin çok fazla yıpratıldığını kaydeden Özgökçen, sözlerini şöyle sürdürdü: “23 kişilik yönetim kurulu listesi daha öncekiler gibi fazlasıyla görevlerini yapmışlardır. Bundan en ufak bir şüphe olmasın. Yanlışlıklar, sehven hatalar olmuş olabilir. Ancak Konyaspor’un bir kuruşunu dahi heba etmeyecek çalışmalar içinde olmuş, ailesini ihmal etmişi bir yönetim vardı. Hepsiyle de gurur duyuyor ve teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz zaman ‘Konyaspor istediği başkanını buldu’ gibi söylemler oldu. Daha önce de göreve gelen başkanlar ilk başta çok güzel alkışlanmış ve takdir edilmiş, gönderirken maalesef o kadar başarılı, cefakar, maddi ve manevi yıpranmayı kabul etmiş yönetici arkadaşlarımızı öyle kötü gönderiyoruz ki? Sonra da başkan adayı çıkmadığı için genel kurulları erteliyoruz. En büyük markamız dediğimiz Konyaspor’u markasız hale getiriyoruz. Bunda benim de kusurum varsa özür diliyorum. Önce bu öz eleştiriyi yapmak zorundadır. Gelirken herkes el üstünde baş üstünde getiriliyoruz ama gönderirken kişilikleri de dahil olmak üzere çok yıpratıcı, sanki hiç hizmet etmemiş, hiç çabalamamış insanlar olarak gönderiliyoruz.”

BORÇ, KONYA İÇİN ÇOK BÜYÜK DEĞİL

Kulübün 20 milyon Euro olan borcunun çok fazla olmadığını ve insanların bu borçtan ötürü görevden kaçmadığını sözlerine ekleyen Özgökçen, “Konyaspor’un borcu 634 milyon olarak ibra ediliyor, herkese vermeye de hazır olduğunu söylüyoruz ancak söylentilere itibar edilerek borcun çok daha fazla olduğuna inanılıyor. Ama resmi makamların rakamlarına itibar etmiyoruz. Bunun kimseye faydası yok. 20 milyon euro borç var. Konya için çok büyük bir rakam değil. İnsanlar bu rakamdan kaçtığı için değil, yıpranma Konyaspor’a gönül veren insanların zedelenme korkusundan dolayı çok fazla talipli olmadığını 2,5 yılda gözlemledim. Konuştuğumuz kişiler de hep bunu söyledi. Maalesef uzak duruluyor. Tahammül gücümüzün olmaması. Skor kötüyse her şey kötü, skor iyiyse her şey iyi anlayışıyla bakıyoruz. Takımın içinde bulunduğu durumdan ötürü de bu olmuş olabilir. Spor yöneticiliğinin çok zor olduğunu biliyorduk. Geldiğimiz için de pişmanlık duymuyoruz. Birleşme günüdür. Gelin hep beraber gelen hangi yönetim olursa olsun, samimi olarak eleştirelim ama o parçalayıcı olmadan birleştirici tavır sergileyerek Konyaspor’umuza destek olalım” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.