Selçuklu Belediyespor'da Fair Play ruhu yaşatılıyor

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları fair play ruhunu yaşatmak amacıyla müsabakalar öncesi Selçuklu Belediye tarafından hazırlanan fair play brandalarıyla sahaya çıkıyor

Selçuklu Belediyespor'da Fair Play ruhu yaşatılıyor
Yayınlanma:

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü, saha içindeki başarılarının yanı sıra saha dışındaki örnek davranışlarıyla da dikkat çekiyor. Selçuklu Belediyesi tarafından hazırlanan ve üzerinde “Güzel Oyun, Rakibe ve Kurallara Saygı” yazan brandalarla sahaya çıkarak örnek davranışta bulunuyor.

Sporcuların müsabakalar öncesi açtıkları fair play brandaları rakip sporcular ve aileler tarafından alkışlarla destek buldu. ‘Sporun Merkezi Selçuklu’ sloganıyla 7’den 70’e tüm vatandaşları sporla buluşturan Selçuklu Belediyesi, tüm spor severlere sporun en güzel yanlarından birisi olan fair play eğitimini de vermeyi hedefliyor.

BAŞKAN PEKYATIRMACI: FAİR PLAY RUHU SPORUN MERKEZİ SELÇUKLU’DA YAŞAYACAK

Sporda sportif başarı kadar sporcu davranışlarının da önemli olduğuna dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak spora çok büyük değer veriyoruz. Bu zamana kadar bu alanda birçok projeye de imza attık, Selçuklumuzu tabiri yerindeyse sporun merkezi haline getirdik. 213’ü milli sporcu olmak üzere 15 bin 488 lisanslı sporcu sayısı bulunan Selçuklu Belediyespor Kulübümüzde bugün çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren alanında uzman spor eğitmenlerimiz tarafından nitelikli eğitimler veriyoruz. Tabi bu eğitlerimizin içerisinde dürüst oyun, dürüst davranış olarak ifade edilen fair play kavramına da yer veriyoruz. Çünkü bizim için çocuklarımızın sportif başarıları kadar onların davranışları da önemli. Oyunu çirkinleştirmemeleri, kuralları dürüstlükle uygulamaları, rakibe, takım sorumlularına, izleyicilere saygılı olmaları da bizim için bir o kadar önemli. Biz bir anlamda onların kişisel çıkarları ve hırslarını bastırarak yaşamda üstün insan ruhunu ortaya koymalarına yardımcı oluyoruz. “Güzel Oyun, Rakibe ve Kurallara Saygı” sloganıyla ‘Sporun Merkezi Selçuklumuzda fair play ruhunu yaşatmaya bundan sonra da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

fairplay2.jpg

fairplay.jpg

Kaynak:Selçuklu Belediyesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.