Başkan Pekyatırmacı'dan yabancı futbolcu vurgusu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ve şube yöneticileri, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Başkan Pekyatırmacı'dan yabancı futbolcu vurgusu
Yayınlanma:

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Konya’nın sportif anlamda her geçen gün büyüdüğünü, yeni spor tesislerinin kazandırıldığını anımsattı.

Selçuklu Belediyesi olarak ilçeye spor merkezleri kazandırma adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Pekyatırmacı, “700 bine yakın nüfusumuzla onlarca ilden büyük bir ilçeyiz. Dolayısıyla genç bir nüfusa sahibiz. Belediyemiz bünyesindeki spor kulübünde hemen hemen her branştaki sporcularımız Konya’mızı, Selçuklu ilçemizi en iyi şekilde temsil edip kürsüye çıkarak, bizleri gururlandırıyorlar. Yaz spor okullarında yaklaşık 20 bine yakın çocuğumuza her branşta eğitimler verdik. İlçemizde 120 bine yakın gencimiz var. Onların hepsini sporla buluşturmayı hedefliyoruz. Hedeflerimiz büyük. Sporun beden sağlığına verdiği katkıyı da yakından biliyoruz. Amacımız yeni spor tesisleri yapıp, buralarda eğitim gören çocuklarımızı, gençlerimizi Olimpiyatlarda yarıştırmak istiyoruz. Yerli ve milli sporcular yetiştirmeliyiz. Özellikle futbolda altyapıya önem vermeliyiz. Gelen yabancı futbolcular çok iyi ama geliyorlar ve gidiyorlar. Verilen paralarda ülkemizde kalmıyor” dedi.

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez de Selçuklu’nun sportif başarılar ve spor tesisleri konunda da önemli bir ivme kazanmasının gelecek adına umut verici olduğunu söyledi.

Ziyarette, TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya spora ve TSYD Konya Şubesine verdiği desteklerden dolayı Cumhuriyetimizin 100’ncü, TSYD’nin de kuruluşunun 60’ncı yılı nedeniyle özel logolu olarak yaptırılan fincan takımı hediye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.