Vekiller ve Oda Başkanları bir araya geldi: BAĞ-KUR prim gün sayısı...

Milletvekilleri ve Oda Başkanları Bayramlaşma programının ardından istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi: İşte toplantıda öne çıkan başlıklar..

Vekiller ve Oda Başkanları bir araya geldi: BAĞ-KUR prim gün sayısı...
Yayınlanma:

BAĞ-KUR'lu beklediği müjdeyi alabilecek mi?

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Mehmet Baykan, Mustafa Hakan Özer ve 84 Oda Başkanının katılımıyla gerçekleştirilen ve 3 saate yakın süren toplantıda konuşan Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, 84 Oda ve 61 Bin Esnaf ve Sanatkarın sorunlarını dile getirdi. Başkan Karabacak, “Oda Başkanlarımızla birlikte her daim sahada Esnaf ve Sanatkarımızın yanındayız. Temsiliyetini üstlendiğimiz Üyelerimizin var olan sorunlarının çözümü noktasında 31 İlçemizde toplantılar düzenliyor ve sorunları yerinde çözmeye çalışıyoruz. Yerinde hizmet anlayışıyla her bir Odamız Online olarak Üyelerimize hizmetini sürdürmektedir. Bu hizmetimizle Türkiye’de ilk ve tek olma ayrıcalığını da yaşadığımızı ifade etmek isterim.

BAĞ-KUR prim gün sayısının 7200’e düşürülmesi noktasında bir çalışma yürütülmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız tarafından Orta vadede gerçekleştirileceğine vurgu yapılan prim gün sayısının düşürülmesini beklemekle birlikte herkese adalet olacağına inandığımız gün sayısını dolduran Üyelerimizin emeklilik için yaşı beklerken kesinlikle prim ödememeleri gerekliliğine önemle vurgu yapmak isteriz” dedi.

akyurek1.jpg

Esnaflar değişen çağa ve döneme ayak uydurması gerekiyor

Konya’nın son yıllarda her alanda geliştiğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ise Konya’nın yaşanabilir bir şehir olduğuna dikkat çekti. Esnaflarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurduğunu belirten Akyürek, “Birlik Başkanımız Muharrem Bey’in Pandemiden buyana Esnaf ve Sanatkarlara yönelik farklı çalışmaların altına imza atmıştır. Gelişmelerle hep birlikte takip edip yeni döneme ayak uydurmamız gerekiyor. Çağ değişiyor, dönem değişiyor, Esnaflarımızın değişen dünyaya ayak uydurmaları gerekmektedir.

6 Şubat depreminde şehirlerin yok olduğunu söyleyen Akyürek, “680 bin konut, 170 bin işyerinin yapımı için Türkiye’nin 2 yıllık geliri oraya aktarılıyor. Buda ister istemez ekonomimizi etkilemektedir. Önümüzdeki günlerde ekonomimiz iyi noktalara gelecektir” dedi.

akyurek3.jpg

Esnafı rahatlatmak için gece gündüz çalışıyoruz

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ise, Esnaf ve Sanatkarların elini rahatlatmak ve işlerini artırmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

Programda son sözü alan Mustafa Hakan Özer’de ekonomide yaşanan dalgalanmaların kısa sürede duracağını ve Ülke ekonomisinin iyi noktaya geleceğine dikkat çekti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.