Resmi Gazete'de yayımlandı! Konya'daki doğal sit alanıyla ilgili yeni gelişme

Konya'da yer alan Akhüyük ve Kükürtlü Su Kaynağı Doğal Sit Alanı, Nitelikli Doğal Koruma Alanı oldu

Resmi Gazete'de yayımlandı! Konya'daki doğal sit alanıyla ilgili yeni gelişme
Yayınlanma:

Konya Haber: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Konya’yı ilgilendiren bir karara imza attı.

Buna göre; Konya’nın Ereğli ilçesinde yer alan Akhüyük ve Kükürtlü Su Kaynağı Doğal Sit Alanı, Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescillendi. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Konu ile ilgili olarak Resmi Gazete’de şu ifadeler yer aldı:

“Konya ili, Ereğli ilçesi sınırları içerisinde yer alan Akhöyük Kükürtlü Su Kaynağı Doğal Sit Alanı aşağıdaki haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamının 24.08.2023 tarihli ve 7226460 sayılı Olur’u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edilmiştir.

27 Ekim 2017 tarihli ve 30223 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” in 2. maddesinin (j) bendinde yer alan “Anıt ağaçlar hariç, tabiat varlıklarının ve doğal sit alanlarının tescil kararları Resmi Gazete’de yayımlanır ve Bakanlığın internet sayfasında bir ay süreyle duyurulur.” hükmü gereği ekteki haritada belirtilen doğal sit alanının tescili tebliğ olunur.”

KARARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.