Rektör Aksoy dünyanın en büyük teknoloji festivalinden seslendi! Uluslararası düzeyde...

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Ankara’da akademik ve idari personel ile öğrencilerle bir araya geldi.

Rektör Aksoy dünyanın en büyük teknoloji festivalinden seslendi!  Uluslararası düzeyde...
Yayınlanma:

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Ankara’da akademik ve idari personel ile öğrencilerle bir araya geldi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, yaptığı açıklamada Üniversite olarak hem ulusal hem de uluslararası yarışmalara katılmaya özen gösterdiklerini söyledi. Türkiye açısından TEKNOFEST’in oldukça önemli olduğunu, bu anlamda Yerli ve Milli Teknoloji Hamlesi’ne destek vermeye gayret ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimizin projelerine, hayallerine yatırım yapıyoruz. Öğrencilerimizi destekliyoruz, bu doğrultuda gerekli iş birlikleri ve sponsorluklar oluşturmaya gayret ediyoruz. Üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz koordinatörlükle de öğrenci ve akademisyenlerimizin projelerini desteklemeye ve takip etmeye özen gösteriyoruz. Gençlik Vadisi’ni kurduk. Bununla birlikte Üniversite projelerinin belirli bir koordinasyon ve koordinatörlük içerisinde yürütülmesini sağlıyoruz. Gençlik Vadimiz aracılığıyla hem ulusal hem de uluslararası yarışmalara katılım noktasında destek veriyoruz” dedi.

“ULUSLARARASI DÜZEYDE EĞİTİM VERMEYİ ÖNEMSİYORUZ”

Prof. Dr. Aksoy, öğrencilerin ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde edecekleri tecrübe, bilgi birikimi ve becerilerin ülkeye ve Üniversiteye aktarılmasının oldukça kıymetli olduğunu belirterek “Tüm bunları Gençlik Vadisi altında yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü Üniversitemizin hayalleri bizim için çok değerli. Ülkemizin geleceğini oluşturması açısından Selçuk Üniversitesi kimliği ve kültürü doğrultusunda Üniversitemize adım atan tüm öğrencilerimizin sundukları çaba ve projeler bizim için çok ehemmiyet arz ediyor. Türkiye Yüzyılı’nda iyi eğitimli, geleceğe daha umutla bakan, sağlam temeller üzerinde yetişen ve kendi hayallerinin karşılığını alabileceği nesillerin yetişmesi çok kıymetli. Selçuk Üniversitesi olarak uluslararası teorik eğitim verdiğimiz gibi yine uluslararası düzeyde pratik eğitim altyapısını, diğer taraftan Üniversite içerisinde de modern teknolojilerle birlikte eğitim sunmayı önemsiyoruz. Üniversite – sanayi, üniversite – şehir iş birliği, Üniversitenin kendi kimliği ve kültürüyle bütünleşmesi, gerçek anlamda uluslararası standartlarda yetişen birey ve nesiller öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.