Konyalı vatandaşların Murat Kurum sevinci! "Bizden biri..." diyerek açıkladılar...

Konyalı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde yeniden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine getirildi. Bakan Kurum’un yeni görevi Konyalı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Konyalı vatandaşların Murat Kurum sevinci! "Bizden biri..." diyerek açıkladılar...
Yayınlanma:

Konyalı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde yeniden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine getirildi. Bakan Kurum’un yeni görevi Konyalı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Murat Kurum, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine getirildi. Mehmet Özhaseki’in sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etmesi üzerine Murat Kurum yeniden Bakan oldu.

Kurum’un yeniden Bakan olmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Konyalı vatandaşlar, geçmişte birçok projeyi hayata geçirdiğini ve yeni görevinde de önemli çalışmalara imza atacağına inandıklarını dile getirdiler. Kurum’un tecrübeli olmasına da değinen vatandaşlar, “Hemşerimiz, bizden biri, onu seviyoruz” ifadelerini kullandılar.

murat-kurum-9.jpg

“BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ”

Murat Kurum’un yeniden bakan olmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen bir vatandaş, “Murat Kurum’un İstanbul’un başında olmaması İstanbulluları düşündürsün. Deprem riskiyle karşı karşıya olan bir İstanbulluya sormak lazım: Acaba şimdiye kadar Ekrem İmamoğlu kaç tane binayı değiştirdi? Ben iyi bir bakan olduğunu düşünüyorum. Birçok projeyi hayata geçiren Murat Kurum’un özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarını çok yerinde buluyorum. Çalışkan bir insan” şeklinde konuştu.

murat-kurum-4.jpg

“MURAT KURUM ZATEN KENDİNİ KANITLAMIŞTI”

Murat Kurum’un yaptığı çalışmalarla kendini kanıtladığına dikkat çeken başka bir vatandaş, “Murat Kurum’un yeniden bakan olması çok memnuniyet verici. Belediye Başkanı olmasını da isterdik. İstanbul için kentsel dönüşüm projesi yapacaktı. İstanbullular için üzülüyorum ama hayırlı uğurlu olsun. Bakanlık onun tecrübeli olduğu bir alan. Murat Kurum zaten kendisini kanıtlamıştı. Deprem bölgelerinde önemli kentsel dönüşüm çalışmaları oldu. Unutmayalım Türkiye bir deprem bölgesidir. Biz Konya'da şanslıyız ama İstanbul’da bir deprem gerçeği var ve hal böyleyken bu işin uzmanı Sayın Murat Kurum’a işinin ehline yeniden bakanlık verilmesi çok mükemmel bir şey oldu” diye aktardı.

murat-kurum-1.jpg

“TECRÜBELİ BİR BAKAN”

Murat Kurum’un tecrübeli bir Bakan olduğunu ifade eden başka bir vatandaş, “Murat Kurum tecrübeli bir bakan. İmar ve iskan konularında önemli çalışmalara imza attı. Deprem bölgesindeki çalışmalarıyla da kendisini kanıtladı. Sayın Bakan’ımızdan orta gelir grubuna yönelik ev yapmasını istiyoruz. TOKİ konutlarının daha çok artmasını istiyoruz. Bakanımızdan çok memnunuz” diye konuştu.

“MURAT KURUM BİZDEN BİRİ”

Murat Kurum’un şu ana kadar yaptıklarının ve icraatlarının yadsınamaz bir gerçek olduğunu ifade eden başka bir vatandaş ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Çoğu insanın da memnun olduğunu düşünüyorum. Büyük bir İstanbul depremi bekleniyor. İstanbul ve Türkiye'deki tüm yapılaşmaları uygun bir şekilde ehil olan kimselere bırakmak lazım. Önümüz karanlık. Hem siyasi, hem ekonomik, hem toplumsal, hem psikolojik, hem sosyal olarak işin ehli olan insanlara muhtacız. Aslında isimler önemli değil, yetenek ve bilgi önemli. Onun için Murat Kurum uygun bir insandır. Konyalı ve bizden biri, başarılar dilerim, yolu açık olsun.”

“TEKRAR BAKANLIK’A GELMESİNE ÇOK SEVİNDİK”

Bir vatandaş Kurum hakkında şunları söyledi: “Vallahi bir Konyalı olarak hemşehrimizin tekrar Bakanlığa gelmesine çok sevindik. Zaten daha önce bakanlık yaparken de gayet başarılıydı, Şehircilik ve çevre düzenlemesi adına inşallah daha kaliteli hizmetler verecek. Depremden yeni çıktık ve depremde zarar gören halklarımızın menfaatine olacak.”

Kaynak:Haber Kaynağı

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.