Konyalı başkan “Kanalıma hoş geldiniz” diye başladı, eleştirilere yanıt verdi

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, sosyal medya hesabından Akşehir’de yürütülen çalışmalara dair açıklamalarda bulundu. Başkan Akkaya’nın paylaşımında, “Kıymetli hemşehrilerim, kanalıma hoş geldiniz” ifadesini kullanması da dikkat çekti

Konyalı başkan “Kanalıma hoş geldiniz” diye başladı, eleştirilere yanıt verdi
Yayınlanma:

Konya Haber: Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçede yürütülen çalışmalara dair sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

Başkan Akkaya paylaşımında, “Kıymetli hemşehrilerim, kanalıma hoş geldiniz. Bazı konularla ve gündemle alakalı sizleri bilgilendirmek istedim. Akşehir altyapısında son durum ve bu zamana kadar yapılanlarla alakalı video bırakıyorum. İzlerseniz sevinirim” ifadelerine yer verdi.

Çalışmalarla ilgili olarak ise Başkan Akkaya şunları söyledi:

“Akşehir’imizde 2014 yılından beri önemli bir ölçüde altyapı çalışmamız başladı ve şu anda da devam ediyor. Tabii bu altyapı çalışmalarıyla beraber yollarımız da bozulmalar oldu. Vatandaşlarımızın bu konuda zorlukları var, şikayetleri var. Biz bunun farkındayız. Bir an önce de bu şikayetleri gidermek anlamında altyapı çalışmasının son aşaması olan içme suyu çalışmamızı bitirir bitirmez de inşallah asfaltlama çalışmamız başlayacak. İnşallah bu zahmet ortadan kalkacak, şehir içinde daha konforlu bir ulaşıma erişmiş olacağız.

2014 yılından beri yaklaşık 255 kilometrelik bir doğalgaz hattı döşendi. Şu anda hedeflenen Akşehir ilçe merkezimizdeki 35 bin bağımsız bölümün 30 bin 623 adedinde doğalgaz ulaşılabilir hale geldi. 25 bin vatandaşımız abone olarak doğalgazı kullanıyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda Avrupa Birliği projesinin ilk basamağı olan kanalizasyon şebekesi yenileme ve atık su arıtma tesisi yapımı bölümü vardı. O kapsamda da 2015-2017 yılları arasında 100 kilometrelik bir kanalizasyon şebekesi yenilenmiş oldu.

Akabinde elektrik altyapımızda MEDAŞ tarafından 50 kilometrelik elektrik hattının yeraltına alınması çalışması oldu.

25 kilometrelik belediyemiz tarafından yağmur suyu drenajı çalışması yapıldı.

Telekom kurumu tarafından telefon hatlarının yeraltına alınması ve daha önceki internet erişiminde sorun çıkaran hatlar yenilendi. Artık dünyanın her yerinde kullanılan fiberoptik internet hattı döşendi. Bu bağlamda da 42 kilometrelik bir hat çalışması yapıldı.

Şu an son aşamada olan içme suyu çalışmasında şu ana kadar 30 kilometreyi aşkın bir çalışmamız gerçekleşti. İçme suyunda bu çalışma 128 kilometreye ulaşacak.

Tabii niye bunları böyle anlattık? Bütün bu bahsettiğimiz altyapıdan dolayı yollarımız bozuluyor. Örneğin, 2014 yılında başlayan doğalgaz çalışmaları bittikten sonra hemen asfaltlasaydık her bir altyapı çalışmasında tekrar bunların bozulması durumunda milli servet heba olacaktı. Biz de o gün için tamiratla yetindik. Son altyapı çalışmamız olan içme suyu bittikten sonra şehir merkezimizin tamamında sıcak asfalt çalışmasıyla yollarımızı en kaliteli ulaşım yolları haline getirmiş olacağız.

Tüm bu bahsettiğim altyapı çalışmalarının tamamı belediyemizin koordinasyonunda, zamanlaması belediyemiz tarafından mümkün olmuyor. Her kurumun kendinin ödenek planlaması, programa alınması farklı zamanlarda, farklı yıllarda olduğu için böyle yıllar boyu sürmüş oluyor.

Aslında tabii inşallah bir gün o da ülkemizde olur; tüm bu altyapı ile ilgili kaynaklar belediyelere ya da tek bir kuruma yönlendirilerek, tek bir kurum tarafından bunlar bir an önce tamamlanırsa yollar da uzun süre böyle bozuk kalmamış olur.

Şu anda ülkemizde TOKİ yeni yerleşilen yerlerde bütün altyapıyı kendi yapıyor ve bir daha da yollar bozulmuyor ama eski yerleşim alanlarında maalesef her şehirde, her ilçede bu şekilde uygulama devam ediyor. Bundan dolayı zorluklar oluyor.”

Kaynak:Haber Kaynağı

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.