Konya'dan iki isim Türkiye Parlamenterler Birliği'ne dahil oldu!

Konya'dan iki isim Türkiye Parlamenterler Birliği'ne dahil oldu! İşte tüm detaylar...

Konya'dan iki isim Türkiye Parlamenterler Birliği'ne dahil oldu!
Yayınlanma:

İHA'dan alınan habere göre: Milletvekili Ahmet Erbaş, Türkiye Parlamenterler Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Senatosu ve Millet Meclisi Başkanları, Başbakanlar, Bakanlar, Meclislerin Başkanlık Divanı Üyeleri'nin üye olduğu, “Türkiye Parlamenterler Birliği” 20. Olağan Genel Kurulu Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapıldı.

Genel Başkanlığa yeniden Nevzat Pakdil seçilirken, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, yönetim kurulu üyesi oldu.

Siyasi hayatı boyunca, Spordan Sanata kadar bir çok görevlerde bulunan MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, İçişleri Komisyonu Başkan vekili görevinin ardından, Türkiye Parlamenterler Birliği yönetimine seçildi.

93177fbf-ddad-4e46-8e81-104c780544dc-002.jpg

Türkiye Parlamenterler Birliği yeni yönetiminde şu isimler yer aldı. Orhan Erdem (AK Parti Konya Milletvekili) Ahmet Erbaş (MHP Kütahya Milletvekili) Ali Özkaya (AK Parti Afyon Milletvekili) Ali Temur (AK Parti Giresun Milletvekili) Ceyda Bölünmez Çankırı (AK Parti İzmir Milletvekili) Cihan Paçacı (İYİ Parti İstanbul Milletvekili) Uğur Bayraktutan (CHP Artvin Milletvekili) Zeki Korkutata ( AK Parti Bingöl Milletvekili) Mustafa Akış (Ak Parti, 24.Dönem Konya Milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı) Canan Candemir Çelik (24. Dönem Bursa Milletvekili) Alparslan Kavaklıoğlu (26. Dönem Niğde Milletvekili) Mahmut Kaçar (26. Dönem Şanlıurfa Milletvekili) Ömer Faruk Öz (24.Dönem Malatya Milletvekili) Ramazan Kerim Özkan (24.Dönem Burdur Milletvekili)

lt-uune9-400x400.jpg

Türkiye Parlamenterler Birliği 20. Olağan Genel Kurulunun ardından kısa bir açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Türkiye Parlamenterler Birliği, TBMM ve Yasama Meclislerinde üye olarak görev yapmış ve yapmakta olan parlamenterler arasındaki dostluğu, kültürel, fikri ve manevi dayanışmayı sağlamak, bilimsel ve kültürel faaliyetleriyle üyelerinin bilgi ve deneyimlerinden toplumu yararlandırmak. Siyasi ve kültürel ortamının gelişmesini, Parlamento geleneklerinin yerleşmesini ve demokrasimizin güçlenip devamlılığını sağlamayı’ başlıca amaç edinmiş bir birliktir. Bu göreve bizlere layık gören herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.