Konya'da bu dernek öğrencilere maddi destek veriyor!

Konya’nın Kadınhanı ilçesinde faaliyet gösteren Karış Karış Kadınhanı Derneği sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında yaptığı faaliyetler ile Konya’nın taşra ilçeleri bazında kendinden en çok söz ettiren bir sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Konya'da bu dernek öğrencilere maddi destek veriyor!
Yayınlanma:

Konya Haber: Konya’nın Kadınhanı ilçesinde faaliyet gösteren Karış Karış Kadınhanı Derneği sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında yaptığı faaliyetler ile Konya’nın taşra ilçeleri bazında kendinden en çok söz ettiren bir sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Gıda dağıtımları, giyim dağıtımları, eşya dağıtımları, yakacak dağıtımları ve adak, akika, şükür kurbanı kesimleri gibi birçok alanda faaliyetleri olan Karış Karış Kadınhanı Derneği faaliyetleri arasında çocukları da unutmuyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında 47 öğrenciye eğitim yardımı ile 120 öğrenciye ayakkabı dağıtımında bulunan Karış Karış Kadınhanı Derneği 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlangıcında ise daha çok öğrenciye ulaşabilme noktasında faaliyetlerine başladı.

karis-karis-kadinhani-dernegi-bu-yil-da-ogrencilerinin-yaninda-2.jpg

Dernek faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Karış Karış Kadınhanı Derneği Başkanı Mustafa Aksu, “Derneğimiz 2019 yılından günümüze sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri yanı sıra hemşehrilerimiz için eğitim ve sağlık alanında da birçok önemli faaliyetlerde bulunmuştur. Konya’da birçok özel hastane ve sağlık merkezleri ile muayene, tetkik ve ameliyatlarda geçerli indirim anlaşması sağlamış on binlerce hemşehrimizin faydalanmasına aracılık yapmıştır. Sağlık anlaşmaları ile birlikte eğitim alanında da özel okul ve etüt merkezleri gibi kurumlar ile yapılan anlaşmalarda hemşehrilerimize özel indirimli öğrenci kayıtları yapılmaktadır. İlçe merkezimizde ise ‘Bir Çanta’da Senden Olsun’ sloganı ile 2019 yılından günümüze ihtiyaç sahibi ailelerimizin ilk, orta ve lise seviyesindeki öğrencilerine içerisinde kırtasiye seti de bulunan okul çantası dağıtımlarını yapmaktayız. Hayırsever bağışçılarımızın katkıları ile 2023-2024 eğitim öğretim yılında da kırtasiye seti ile birlikte yine okul çantalarının dağıtımları devam etmektedir” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.