Konya NEÜ'den yeni adım! Uluslararası bağ güçleniyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi, uluslararası strateji hedeflerine ulaşmak amacıyla atılan adımlara bir yenisini daha ekledi. Detaylar haberde...

Konya NEÜ'den yeni adım! Uluslararası bağ güçleniyor
Yayınlanma:

Konya Haber: Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Don State Technical University (DSTU) arasında karşılıklı iş birliği antlaşması imzalandı. Anlaşmayla birlikte ziraat ve mühendislik alanlarında ortak bilimsel proje araştırmaları, ortak akademik programların açılması, karşılıklı Türkçe ve Rusça dil eğitimi verilmesi planlanıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi, uluslararası strateji hedeflerine ulaşmak amacıyla atılan adımlara bir yenisini daha ekledi.

3-14.jpg

NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kahraman ve Dış İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Muhammed Said Topal, Rusya'da bulunan Don Devlet Teknik Üniversitesine iş birliği ziyareti gerçekleştirdi. Heyetler arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda, NEÜ ile DSTU arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.

1-27.jpg

Don Devlet Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Besarion Meskhi, heyetler arasında gerçekleşen çalışma toplantıları sonucunda mutabakata varılan öncelikli alanlarda yapılacak iş birliği hedeflerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Uluslararasılaşma Strateji Hedefi
NEÜ ve DSTU arasında sağlanan anlaşma, ziraat ve mühendislik alanlarında ortak bilimsel araştırma projeleri, ortak akademik programların açılması, karşılıklı Türkçe ve Rusça dil eğitimi gibi öncelikli alanları içermektedir. NEÜ, Uluslararasılaşma Strateji hedeflerini gerçekleştirmek üzere bu alandaki girişimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.