Konya-Hatay kardeşliği! Konya, Hatay’da yuvalar kuruyor: Tırlar yola çıktı - Konya Haberleri

Hatay ve 15 ilçesinde yaşayan 100 çift için Konya’dan çeyiz yardımı yapılıyor. Tırlar bugün Konya Mevlana Kültür Merkezi Panorama Müzesi önünden uğurlandı

Konya-Hatay kardeşliği! Konya, Hatay’da yuvalar kuruyor: Tırlar yola çıktı - Konya Haberleri
Yayınlanma:
Güncelleme:

Hatay ve 15 ilçesinde yaşayan 100 çift için Konya’dan çeyiz yardımı yapılıyor. Tırlar bugün Konya Mevlana Kültür Merkezi Panorama Müzesi önünden uğurlandı.

Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Konya İl Müftüsü ve TDV Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Ali Öge şunları söyledi:

"Türkiye Diyanet Vakfımız, yeryüzünde iyiliğin hâkim olması için ülke genelinde büyük bir iyilik hareketi başlatmıştır. Yanı başımızdaki komşudan ülkenin en ücra köşesine, ülkemizdeki boynu bükük bir yetimin başını okşamaktan dünyanın diğer ucundaki aç susuz insanlara umut olmaya kadar geniş bir yelpazede bu iyilik hareketine öncülük etmektedir. İşte bugün yine böyle bir misyonla yürüttüğümüz çok anlamlı bir iyilik çalışmasına şahitlik etmek için toplanmış bulunmaktayız.

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı ve Mehir Aile Derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu projeye, TDV Konya Şubesi olarak hayırseverlerimizin katkılarıyla hazırladığımız 4.780.800,00 TL değerindeki beyaz eşya ve mobilya yardımı ile destek sunmuş bulunuyoruz.

Bugün Hatay’da yaşayan ihtiyaç sahibi depremzede 100 nişanlı çiftimize dağıtılmak üzere yola çıkaracağımız yardım tırlarındaki ayni yardımların toplam değeri 9.215.640,00 TL (dokuz milyon iki yüz on beş bin altı yüz kırk TL) Bunun 4.434.840,00 (dört milyon dört yüz otuz dört bin sekiz yüz kırk) TL’si Mehir Vakfı ve Mehir Aile Derneği tarafından sağlanmıştır. Bu bağlamda Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı ve Mehir Aile Derneği yöneticilerine ve bütün hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Bugün göndermek için hazırladığımız yardım tırlarımızda giyimden mobilyaya, tekstil ürünlerinden, zücaciyeye, sarrafiyeden beyaz eşya ve kişisel bakım ürünlerine kadar 75 kalemden oluşan 9.230 adet ürün bulunmaktadır.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen kardeşlerimize yönelik bu tarz yardım faaliyetlerinin artarak devam etmesi için gayretlerimiz de sürecektir. TDV olarak her türlü iyilik hareketinin içinde olmak temel misyonumuzdur.

Bugün Hatay’daki depremzede kardeşlerimiz için kolları sıvadık, yarın başka bir şehirde, başka bir bölgede hatta başka bir ülkede zaruret içindeki kardeşlerimizin, ihtiyaç sahibi garip gurebanın dualarını almak için de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz deprem bölgesinde olan Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya başta olmak üzere 10 ilde toplu düğün yapmaktır."

Mehir Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Tekin ise şu ifadeleri kullandı:

“Bugün düğün projelerimize bir yenisini daha eklemek için buradayız. Hatay ve 15 ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 100 nişanlı çiftimize dağıtılmak üzere hazırlanmış olduğumuz çeyiz malzemelerinden oluşan araçlarımızı göndermek için toplanmış bulunuyoruz. Mehir Vakfı ve Mehir Aile Derneği olarak aile kurumuna hizmetimiz her geçen gün artarak devam etmektedir ve bundan sonra da hayırseverlerimizin ve sizlerin destekleriyle yine artarak devam edecektir. Vakfımız ve derneğimiz maddi imkânsızlıktan dolayı evlenemeyen nişanlı çiftlerimize uzun yıllardır yaptığı yardımlarını hala yapmaya gayret ediyor. Hizmetlerimizi tüm Türkiye genelinde ve yurt dışında devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugün, Konya’dan Hatay’a kardeşlik köprüsünü güçlendirmek amacıyla hazırladığımız ayni yardım araçlarımızda, ihtiyaç sahibi 100 nişanlı çiftimize dağıtılmak üzere bulunan malzemelerin içeriği hakkında sizleri ve kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum: Hatay’da yaşayan ihtiyaç sahibi nişanlı 100 çiftimize dağıtılmak üzere giyim, ayakkabı, sarrafiye, mobilya, tekstil, züccaciye, beyaz eşya ve kişisel bakım ürünleri başta olmak üzere 4.434.840,00 (dört milyon dört yüz otuz dört bin sekiz yüz kırk ) Türk Lirası değerinde 66 kalemden oluşan 8.230 adet ürün bulunmaktadır.

Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen vakıf ve dernek yöneticilerimize, yardımların temininde bizlere desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize, eşyaların Hatay’da yaşayan ihtiyaç sahibi 100 nişanlı kardeşimize ulaştırılmasında yardımcı olan ülkemizin güzide kuruluşu Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi’ne çok teşekkür ediyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.