Konya Gönül Gözü Derneği Başkanı Şahin’den sert açıklamalar: İsim vermedi ama adres belli...

Konya'da Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç çizgisinde yapmış olduğu faaliyetlerle öne çıkan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği son günlerde Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu iradesine yönelik yapılan saldırılara karşı bir kınama mesajı yayımladı.

Konya Gönül Gözü Derneği Başkanı Şahin’den sert açıklamalar: İsim vermedi ama adres belli...
Yayınlanma:

Konya Haber: Konya'da Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç çizgisinde yapmış olduğu faaliyetlerle öne çıkan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği son günlerde Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu iradesine yönelik yapılan saldırılara karşı bir kınama mesajı yayımladı.

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Derviş Ahmet Şahin; yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Parçalanan bir imparatorluğun küllerinden modern bir devlet inşa eden,yaptığı inkilaplarla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükselten,komutanlığı devlet adamlığı ve Türk Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadele ile tüm dünya devletlerinin hayranlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına ve bu yıl 100.yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyeti ve ,cumhuriyetin kuruluş felsefesine yönelik saldırılar her geçen gün daha da artıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir şovmenin Hatay bir Arap ve Kürt yurdudur. Hatay'da Fransızların susturamadığı ezanı Türkiye'de Cumhuriyet rejimi yasakladı benzeri sözleri hala tazeliğini korurken bir köşe yazarının Atatürk, hangi cephe ve tarihte Yedi Düvel’le savaştı? Palavra sıkmayın. Asıl Atatürk ve Atatürkçüler Hakk’la, hakikatle, tarih ve İslam’la savaşıyor. Darbelerle, vesayetle, yargı terörüyle ülkeyi hala ipotek altında tutabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bir halt beceremezsiniz!" sözleri ile Cumhuriyetin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saldırması da ayrı bir utanç kaynağıdır.

Bugün dünyanın dört bir yanında Atatürk'ün mücadelesi ders kitabı olarak okutulup onun adına büstler dikilirken kendi ülkemizde hala Cumhuriyetin kuruluş felsefesinin sorgulanması ve Milli Mücadelenin küçümsenmesi Keşke Yunan galip gelseydi zihniyetinin ekmiş olduğu şer tohumların yeşerdiğinin göstergesidir.

Konya'da Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilincin adresi Gönül Gözü Derneği olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu unsurlarına,Türk Kurtuluş Savaşına yapılan bu hakaretleri kınıyor yargı mensuplarımızı bu şahıslar hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Devlet kanunlarını ayıplama, kınama ve aşağılama, değersizleştirme”, “Anayasa'yı ihlal”, “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret” suçlarından cezalandırmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum