KONSİAD’dan üretim ve istihdam atağı: 2024’te ses getirecek projeler…

KONSİAD Konya, Konyalı İş Adamları Derneği Düzenli olarak organize edilen KONSİAD İş geliştirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

KONSİAD’dan üretim ve istihdam atağı: 2024’te ses getirecek projeler…
Yayınlanma:

Konya Haber: Programın açılış konuşmasını yapan KONSİAD Konya Başkanı Ali Kaya , “KONSİAD Konya olarak ilkeleri ve duruşuyla büyümesini sürdürerek ilimizin kalkınması noktasında öncü olan bir sivil toplum kuruluşu olmuştur. Sahip olduğumuz büyük ticaret ağını, üyelerimiz açısından iş fırsatlarına dönüştürmek için çalışıyoruz. Üyelerimiz arasındaki kaynaşmayı ve ticaret hacmini artırmak için çalışmalara devam edeceğiz. Ne kadar çok bir araya gelebilirsek, birlik ve beraberliğimizi artırmış olacağız ticari gelişimlerimizi en üst seviyeye çıkaracağız ve karşılıklı ticaretimizi de artıracağız” dedi.

“Konya, tarihinden aldığı güçle üretimin ve ticaretin kalbi durumundadır. Bu şehir samimi duyguların ön plana çıktığı ‘ben’ yerine ‘biz’ kültürü ile hareket ederek, tesis ettiği dostlukların daima arkasında olmuştur. Konya, 2022 yılı ihracatı 3.5 milyar dolara yaklaşan ve ithalatı 1.25 milyar dolar olan, dış ticaret fazlası veren bir şehirdir. Büyüme oranları ile Türkiye ortalamasının çok üzerinde olan Konya, özellikle tarım makinaları, süt ürünleri ve gıda makinaları, değirmen makinaları, otomotiv, ayakkabı, döküm, metal işleme sektörlerinin yanı sıra son olarak savunma sanayi sektöründe yapılan atılımlarla Aselsan’ın da açılmasıyla Türkiye’nin önde gelen bir şehri haline gelmiştir” dedi.

“TİCARET HACMİNİ DAHA ÜST SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ”

Başkan Kaya; “Önümüzdeki Aylarda planladığımız yurtdışı geziler gerçekleştireceğiz bu iş gezilerimizin ilk durağı Türki devletler olacaktır ve yapacağımız bu görüşmeler neticesinde kurulacak dostluk köprüleri ile ticaret hacmimizin daha üst seviyelere çıkacağına inanıyoruz. Bu vesileyle şimdiden düzenleyeceğimiz programımızın tüm sanayici ve iş adamlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. KONSİAD Konya olarak şehrimize çok büyük değer katacak proje ve hizmetlerimiz olacak bu konuda ekonomik, kültürel, sosyolojik alanlarda katkı ve değer katacak projemizin büyük bir bölümüm tamamladık ve önümüzdeki günlerde bunu kamuoyuna paylaşacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İstişare toplantısında Yönetimin ve üyelerinin istek ve önerileri üzerinde istişare ve görüşmeler gerçekleşti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.