Karatay'da unutulmayacak final! O dönem sona erdi...

Konya Haber: Karatay Belediyesi’nin ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik olarak 2019’dan bu yana sürdürdüğü Karatay Yaz Spor Okulları’nın 2023 Dönemi, düzenlenen muhteşem bir final programıyla tamamlandı.

Karatay'da unutulmayacak final! O dönem sona erdi...
Yayınlanma:

Konya Haber: Karatay Belediyesi’nin ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik olarak 2019’dan bu yana sürdürdüğü Karatay Yaz Spor Okulları’nın 2023 Dönemi, düzenlenen muhteşem bir final programıyla tamamlandı.

Futbol, Voleybol, Basketbol, Güreş, Yüzme, Jimnastik, Kick Boks, Karate, Taekwondo, Masa Tenisi, Okçuluk ve Satranç gibi 12 branşa kayıt yaptıran 3 bin 859 sporcu, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde 19 Haziran ile 25 Ağustos tarihleri arasında eğitimler aldı. Karatay Yaz Spor Okulları’nın 2023 Dönemi’nin kapanış programı da muhteşem bir finalle gerçekleştirildi.

Oldukça renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan kapanış programında konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Karatay Yaz Spor Okulları’nda verdiğimiz eğitimlerle çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini daha kolay keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlıyoruz. Yine bu projemizle karakter gelişimi, liderlik, dayanışma ve özsaygı gibi geleceklerine katkı sunacak daha pek çok değerin çocuklarımıza kazandırılmasına katkı sunuyoruz” dedi.

hasan-kilca-1.jpg

ÇOCUK VE GENÇLERİMİZİN KENDİLERİNİ DAHA KOLAY KEŞFETMELERİNE VE GELİŞTİRMELERİNE OLANAK SAĞLADI

Bu eşsiz ve anlamlı gösterinin ardından Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, programda yaptığı konuşmada, Karatay Belediyesi olarak ilçeyi eğitimde, sporda, kültürde, sosyal aktivitelerde ve birçok alanda çok daha başarılı kılmak için çaba sarf ettiklerinin altını çizdi.
Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak nesillerimizin eğitimine ve gelişimine büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızın kendine güvenerek, ayaklarının yere sağlam basmasını ve yeri geldiğinde en iyi şekilde kendini ifade etmesini önemsiyoruz. Birleştirici bir güç olan sporun ne kadar önemli olduğunun da çok iyi farkındayız. 2019’dan bu yana düzenlediğimiz Karatay Yaz Spor Okulları’mızdan bugüne kadar on binlerce çocuk ve gencimiz faydalandı. Çocuk ve gençlerimizin kendilerini daha iyi ve daha kolay keşfetmelerine, yetenekleri olduğuna inandıkları alanlarda kendilerini geliştirmelerine olanak sağladık. Yeni arkadaşlıklar kurarak, takım çalışmasının ve dayanışmanın ne olduğunu ne derece önem taşıdığını deneyimleme fırsatı buldular. Yaz tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz ve geleceğinize katkıda bulunmak için Karatay Belediyesi olarak titizlikle çalışıyoruz. Çünkü sizler bizim en kıymetli hazinemizsiniz. Ben inanıyorum ki burada aldığınız eğitimler ve deneyimlerle önünüze çok daha güzel bakacak, geleceğinizi daha kolay şekillendirebileceksiniz. Haziran’da başlayıp bugün itibariyle tamamladığınız eğitimlerle sınırlarınızı zorladınız, kendinizi denediniz ve kendinize olan güveninizi artırdınız. İlgi duyduğunuz 12 farklı branştan birini tercih ederek gösterdiğiniz bu çaba ve hassasiyet ortaya koyduğunuz disiplin ve azim, sizlerin sadece sahada değil, hayatın her alanında daha başarılı olmanıza yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

karatay-yaz-spor-okulu-2.jpg

GENÇLERİMİZE VE ÇOCUKLARIMIZA KARAKTER GELİŞİMİ, LİDERLİK VE ÖZSAYGI GİBİ PEK ÇOK DEĞER AKTARILDI

Karataylı gençlerin yaz boyunca basketboldan futbola, güreşten yüzmeye, Taekwondo, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Satranç ve Jimnastiğe gibi 12 branşta 11 farklı tesiste eğitim aldığını hatırlatan Hasan Kılca, verilen eğitimler sayesinde çocuklara aynı zamanda karakter gelişimi, liderlik ve özsaygı gibi pek çok değerin de aktarıldığına vurgu yaptı.
Kılca sözlerini şöyle tamamladı; “Bu değerlerin, gelecekte elde edecekleri başarılar veya madalyalarla ölçülemeyecek kadar kıymetli olduğuna inanıyorum. Karatay Belediyesi Yaz Spor Okulları’nı düzenlerken de amacımız; çocuklarımızın eğitimine katkı sunmak, sportif faaliyetlere katılımlarına destek olmak ve aslında en önemlisi de zararlı alışkanlıklardan uzak tutabilmekti. Bizler; milli ve manevi değerleri kendine zırh edinmiş bir neslin yetişmesi, ilçemiz, şehrimiz ve ülkemizin spor altyapısına nitelikli isimler dahil etmeyi önemsiyoruz. Karatay Yaz Spor Okulları’mızın bu yılki dönemini de 12 farklı branşta ve 11 farklı tesiste 34 eğitmenimizin kıymetli katkısıyla 3 bin 859 öğrencimizin katılımıyla tamamlamış olduk. Bizler sizi daha ileriye taşıyacak projeler üretmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanında olmayı sürdüreceğiz.”

remzi-ay.jpg

KARATAY YAZ SPOR OKULLARI’NDAN YETİŞEN ÇOCUKLAR HEM EĞİTİMLİ, HEM AHLAKLI HEM DE BAŞARILI BİRER SPORCU OLACAK

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, kendisinin de Karatay’da yetiştiğine vurgu yaparak; “Biz de küçükken bu mahallelerde top oynadık ama babamızdan kaçarak üstelik ASLIM’da top oynuyorduk. Hasan Kılca Başkanımız da benim sporcum. Şimdi bu görevdeler ve bu güzel projeler sayesinde anne babalarımız çocuklarını Karatay Yaz Spor Okulu’na getiriyorlar. Buralardan yetişen çocuklarımız hem eğitimli, hem ahlaklı hem de başarılı birer sporcu olacaklar. Bu projeyi hayata geçiren Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

abdurrahman-sahin.jpg

KARATAY BELEDİYEMİZ, SPORDA HIZLA TESİSLEŞEN VE GENÇ SPORCULARIMIZA HER DAİM ÖNCÜLÜK EDEN BİR BELEDİYEMİZ

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, bu tür projelerin öneminden bahsetti. Abdurrahman Şahin şunları dile getirdi; “2023 Yılı Dünya Spor Başkenti olan Konyamız, örnek sporcuların yetiştiği ve örnek tesislerin olduğu bir şehir. Şehrimizde genç yeteneklerin keşfedilmesi, sporun geniş bir tabana yayılması ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla Yaz Spor Okulları düzenleniyor. Karatay Yaz Spor Okulları sayesinde geleceğimiz olan çocuklarımız yeteneklerini keşfederken, aynı zamanda dayanışmayı, paylaşmayı ve birlikte mücadele etmeyi öğrenmiş oldular. Her alanda olduğu gibi sporda da tesisleşen ve sporculara öncülük eden Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya, sporcularımıza, ailelerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum.”

mehmet-baykan.jpg

TÜRKİYE DEĞİŞİYOR VE GELİŞİYOR, SPORDA ÇOK FARKLI BİR SEVİYEYE GELDİK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen Karatay Yaz Spor Okulları projesinin önemine değindi.
Karatay’da binlerce çocuk ve gencin antrenörler eşliğinde yazın başarılı bir dönem geçirdiğini ifade eden Milletvekili Mehmet Baykan; “Türkiye değişiyor, Türkiye gelişiyor. Özellikle sporda çok farklı bir seviyedeyiz. Spor yapan gençlerimize devletin sağladığı birçok imkan ve teşvik var. Türkiye Cumhuriyeti, tarihinde 2002 yılına kadar ülkede yapılan spor tesisi kadar belki de daha fazlası 2002’den sonra ülkemize kazandırıldı. İşte bu gayretler sayesinde ve Karatay Belediyemizin de kıymetli katkılarıyla Karatay’da hep birlikte böyle güzel ve cıvıl cıvıl akşamlar yaşıyoruz. 2022’de bakanlığımız ve Karatay Belediyemiz gibi yerel yönetimlerimizin açtığı kurslarda 4 milyon 152 bin çocuğumuz spor yaptı. Bu güzel tablonun oluşmasında büyük emeği bulunan Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

KARATAY YAZ SPOR OKULLARI’NIN 2023 DÖNEMİ KAPANIŞ ETKİNLİĞİ, RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Konuşmaların ardından Karatay Yaz Spor Okulları’nda farklı spor branşlarında eğitim alan sporculara aldıkları eğitimler dolayısıyla katılım ve başarı belgeleri verildi. Söz konusu törenin ardından ise Karatay Yaz Spor Okulları’nın 2023 Kapanış Programı için hazırlanan gösterilere geçildi. Özellikle Karate, Güreş, Taekwondo, Okçuluk ve Jimnastik alanında eğitim alan sporcuların gösterileri büyük beğeni topladı.

Oldukça renkli görüntülere sahne olan ve katılanların eğlenceli vakitler geçirdiği Karatay Yaz Spor Okulları’nın 2023 Dönemi Kapanış Etkinliği’nde sporcuların gösterilerinin yanı sıra sıra daha birçok farklı etkinlikler de yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.