Karatay Belediyesi üniversite öğrencilerine 1500 TL verecek! İşte o şartlar...

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilk kez kayıt heyecanı yaşayan ve Karatay'da ikamet eden üniversite öğrencilerine destek vereceğini açıkladı. İşte detaylar...

Karatay Belediyesi üniversite öğrencilerine 1500 TL verecek! İşte o şartlar...
Yayınlanma:

Konya Haber: Karatay Belediyesi, ilçede ikamet eden ve Türkiye’de özel veya devlet herhangi bir üniversitesinin lisans veya ön lisans programlarına bu yıl ilk defa yerleşip kaydını yaptıran Karataylı gençlere yönelik desteği bu yıl da sürüyor.

4-30 Eylül tarihleri arasında “Yanıbaşımda Karatay Mobil Uygulaması”nda başvurusunu oluşturan ve şartları uyan tüm yeni üniversiteli gençlere bir defaya mahsus 1500 TL’lik eğitim desteği verilecek. Belediye olarak her zaman gençlerin ve çocukların yanında olduklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Gençlerimizin başarısına katkıda bulunmaya devam ediyoruz” dedi.

universitelilere-destek-2.jpeg

İŞTE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE VERİLECEK DESTEĞİN ŞARTLARI VE AYRINTILAR!

Karatay Belediyesi’nin söz konusu projesi kapsamında devlet, özel veya vakıf üniversitesi fark etmeksizin ilk defa üniversiteye yerleşen ve kayıt yaptıran tüm Karataylı gençlere bir defaya mahsus katkı sağlanacak. Açık öğretim veya uzaktan öğretim kazanan öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecek. Öğrencinin Türkiye sınırları içinde bir üniversiteye yerleşmiş olması gerekiyor. Yine üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına 2023 yılında ilk defa yerleşenlerin başvuruları kabul edilecektir. Öğrencinin ve velisinin Karatay'da ikamet etmesi gerekiyor. 01.01.2001 ve sonrası doğumlu öğrenciler destekten faydalanabilecek.
Destekten faydalanabilmek için ise öğrencilerin, “Yanıbaşımda Karatay Mobil Uygulaması”nı indirmesi gerekiyor. Başvurular, söz konusu uygulamanın online işlemler menüsünde yer alan dijital başvurular bölümünden alınacak. 4 Eylül Pazartesi günü başlayacak başvurular, 30 Eylül Cumartesi günü sona erecek. ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (okul-bölüm belirten) ve Okul Kayıt Belgesi’nin de (ya da öğrenci belgesi) başvuru formuna eklenmesi gerekiyor. Eğitim desteği, tek sefere mahsus olmak üzere şartları sağlayan ve kaydını oluşturan her öğrenci için 1500 TL olarak belirlendi.

GENÇLERİMİZİN BAŞARISINA KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitime verdiğimiz desteği her gün daha da artırarak gençlerimizin başarısına katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki bu yıl üniversiteye ilk adımlarını atacak tüm gençlerimiz, ülkemizin ilim ve bilim hazinesine çok anlamlı katkılar yapacaklar. Bizler de daima çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Bu kapsamda da geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu yıl da üniversiteye adımlarını atan Karataylı gençlerimizin ilk hediyesi yine bizden diyoruz. Şimdiden bereketli hayırlı olsun inşallah. Üniversite eğitimlerinde tüm gençlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.