Karatay Belediye Başkanı Kılca: Çalışırken onlardan ilham alıyoruz - Konya Haber

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Şehadet mertebesine erişen ve mücadele ederken gazilik şerefine ulaşan yiğitlerimiz bu vatanın asıl ve asil sahipleridir. Onların mirası ve duruşu bizim daha çok çalışmamamız için ilham kaynağımızdır" dedi

Karatay Belediye Başkanı Kılca: Çalışırken onlardan ilham alıyoruz - Konya Haber
Yayınlanma:

Şehitler ve Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımızın bağımsızlığı uğruna canı ve kanı ile mücadele etmiş gerçek kahramanlardır. Onların aziz hatırasını yaşatmak hepimizin ortak görevidir” dedi.

Şehitliğin en yüce mertebe olduğunu ve gaziliğin en kıymetli nişan olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde:

“Türkiye, tarih boyunca pek çok zorlu dönemden geçmesine rağmen her zaman milletimizin birliği ve beraberliği ile üstesinden geldiğini tüm dünyaya göstermiştir. Dün Çanakkale’de yekvücut olan bu necip milletin duruşu ve azmi; vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda yine aynı şekilde ortaya çıkmıştır. Bunun en güzel örneği 15 Temmuz’dur. Zırhı iman ve inanç olan bu millet zulme başkaldırmış ve bağımsızlığı uğruna şehadet mertebesine erişmiştir. Gerek iç güvenliğimiz gerekse sınır güvenliğimiz söz konusu olduğunda şehadet mertebesine erişen ve mücadele ederken gazilik şerefine ulaşan yiğitlerimiz bu vatanın asıl ve asil sahipleridir. Onların mirası ve duruşu bizim daha çok çalışmamamız için ilham kaynağımızdır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bize bıraktığı mirasları en güzel şekilde gelecek kuşaklara taşıma azmiyle doluyuz. Şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacak, onların hatıralarını her zaman yaşatacak, millet olarak birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha güçlü ve umut dolu adımlarla yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz vatanımızın ilelebet payidar olması için içeride ve dışarıda mücadele eden gurur kaynaklarımıza Rabbim nice büyük zaferler nasip etsin.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.