AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız: 5 milyar TL'lik kaynakla esnafımızı yalnız bırakmadık - Konya Haber

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız: "Salgın döneminde esnaf ve sanatkarlarımıza sadece gelir kaybı ve kira desteği olarak 5 milyar lira kaynak aktardık" dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız: 5 milyar TL'lik kaynakla esnafımızı yalnız bırakmadık - Konya Haber
Yayınlanma:

AK Parti Konya Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Üyesi ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Ziya Altunyaldız, Ahilik Haftası’na ilişkin mesaj paylaştı.

Altunyaldız’ın mesajı şöyle:

“Nasıl ki vatan demek sadece üzerinde yaşadığımız toprak demek değilse millet demek de sadece aynı toprak parçası üzerinde yaşayan insan topluluğu demek değildir. Millet demek gönül bağıyla, aynı ülkü için hizmet edenlerin oluşturduğu bir topluluktur. Kadim milletimizin en köklü geleneklerinden birini de Ahilik kültürü oluşturmaktadır.

Ahilik kültürü, özünde taşıdığı dürüstlük, meslek ahlakı, Hakk’a ve hukuka riayet, saygı, sevgi, bilgiye kıymet verme, güler yüzlü olma gibi birçok munis değer ile sadece ekonomik hayata değil sosyal ve kültürel hayata da katkı sağlar. Ahilik demek, işinde ve hayatında hasetten uzak durmak demektir. Ahilik demek ahde vefa göstermek demektir. Ahilik demek yalnız gözünü değil, gönlünü de tok tutmak demektir.

Peygamber Efendimizin ‘ölçerken ve tartarken adaleti yerine getirin’ öğüdüyle, Ahi Evran-ı Veli’nin ‘Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, akıl-ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ sözüyle yoğrulan Ahilik, üretimin, emeğin, ahlaklın timsalidir. Sahip olduğu değerler ile 12. yüzyıldan bu yana ticari hayatımızı şekillendiren Ahilik kültürüyle esnaf ve sanatkarlarımıza duyduğumuz güven bizlerin Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha kararlı bir şekilde yürümemizi sağlıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde, Asrın Felaketi olarak yüreğimizi dağlayan Kahramanmaraş depremlerinde esnaf ve sanatkarlarımızı asla yalnız bırakmadık. Salgın döneminde esnaf ve sanatkarlarımıza sadece gelir kaybı ve kira desteği olarak 5 milyar lira kaynak aktardık. Yaşadığımız depremler sonrasında işlerini kaybeden esnaf ve sanatkarlarımızın kredi ödemelerini ertelemeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Üretimin, dürüstlüğün, gönlü selimliğin timsali esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.

Allah emeklerimizi muhafaza eylesin, bu ülkenin erenlerini ve ahilerini her türlü zorluktan korusun. El ele, gönül gönüle Türkiye Yüzyılı’na hep birlikte yürüyeceğiz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.