'Ziraat odaları her zaman çiftçinin sorununa çözüm aradı'

Merkez Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, ziraat odalarının her zaman çiftçinin yanında olduğunu, karşılaştıkları her türlü soruna çözüm aradıklarını söyledi.

'Ziraat odaları her zaman çiftçinin sorununa çözüm aradı'

Konya Merkez Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, Konya’daki yerel bir televizyonda düzenlenen programda “Ziraat odaları ne iş yapar” eleştirisine cevap verdi. Başkan Yağız’ın oda binasında düzenlediği basın toplantısına Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükharmancı, Cihanbeyli Ziraat Odası Başkanı Veysel Akbulut, Altınekin Ziraat Odası Başkanı Bekir Kağnıcıoğlu ve Ilgın Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kara katıldı.

ziraat-odalari-her-zaman-ciftcinin-sorununa-cozum-aradi.jpeg

Yağız, Türkiye’deki tüm ziraat odalarının ve Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin (TZOB) çiftçilerin her türlü sorununa çözüm aradıklarını söyledi. Konya’da da tüm çiftçilerin yanında olduklarını belirten Başkan Yağız, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, çiftçilerimizin gerek bitkisel gerekse hayvansal üretimde karşılaştıkları sorunları her platformda gündeme taşıdık, bu sorunlara çözüm aradık. Koronavirüsle mücadele sürecinde de aynı kararlılıkla çalışmaya, üreticilerimizin sorunlarının çözümü için gayret göstermeye devam ettik. Çiftçilerimizin hiçbir aksaklık olmadan üretime devam edebilmeleri için büyük çaba sarf ettik. Birçok kurum ve kuruluş kapısını kapatmışken, Konya Merkez Odaları olarak bizler, Ankara’da Genel Merkezimiz ve Türkiye geneline yayılan Ziraat Odalarımızla hizmet vermeye devam ettik.

ziraat-odalari-her-zaman-ciftcinin-sorununa-cozum-aradi-001.jpeg

Koronavirüsle mücadele sürerken bir de doğal afetlere maruz kaldık. Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetleri esnasında karşılaştıkları her zorlukta yanlarında olduk. Sahada tespit ettiğimiz sorunları video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar'a ilettik. Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar, gerek, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık bürokratları ve Ziraat Odası Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda, gerekse de ilgili bakanlıklara yazdığı mektuplar ve gönderdiği raporlarla çiftçilerimizin sorunlarına çözüm aradı, Türk çiftçisinin sesi oldu. Çiftçilerimizin sorunlarını milletvekillerimize, siyasi parti il başkalarımıza da ilettik, birçok sorunun çözümünde önemli mesafe katettik. Bu süreçte hizmetlerimize de aksamadan devam ettik. Ziraat Odalarımız ve tesislerimizin kapısını çiftçilerimiz için sonuna kadar açık tuttuk. Çiftçilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için projeler hazırlamaya devam ettik. Konya’daki çiftçilerimizin sorunlarını Meram Ziraat Odası olarak yaklaşık 20 televizyon programı, 10 adet geniş katılımlı basın toplantısı ve 100’den fazla haberle yerel ve ulusal basında yer aldık. Bu gayretlerimizi görmezden gelerek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Ziraat Odalarını karalamaya çalışanları da insafa davet ediyoruz.” diye konuştu. Başkan Yağız konuşmasının sonunda et, süt ve yumurta üreticilerinin girdi fiyatlarındaki yükselişten dolayı zor dönem yaşadıklarını söyledi. - Hasan Hüseyin Yekrek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.