Yeşilay Eğitimi Konya'da

Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, “ Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır” ifadelerini kullandı.

Yeşilay Eğitimi Konya'da

‘Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor’

Yeşilay'ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında gerçekleştirdiği Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Akran Uygulayıcı Eğitimi bu sene 14-17 Mart Tarihlerinde üç gün boyunca Konya’da gerçekleşti. Eğitim’de Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gönüllü ve Paydaş İlişkileri Müdürlüğü Gençlik Çalışmaları Uzmanı İsmail Memiş, Yeşilay Eğitim Yönetim Müdürlüğü Uzm. Psk. Dan. Hakan Çetin, Uzm. Kln. Psk. Gizem Kahyaoğlu, Uzm. Psk. Dan. Abdullah Ensar Uzun, Dr. Abdullah Uçar, Dyt. Mücahit Muslu, Dr. Özge Ünsal tarafından Türkiye’nin her yerinden katılan 210 Gönüllü Yeşilay öğrencilerimize Yeşilay’ın Bağımlılıkla Mücadelede Önleyici çalışmaları, perspektifleri ve ana hatlarıyla tüm bağımlıklar üzerinde eğitim verildi. Eğitim sürecinde Yeşilay: “Üniversitelerde Yeşilay Kulüplerinin sayısını artırmak ve Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamının tüm alanlarda uygulanmasını gerçekleştirmek, Yeşilay kulüplerinde gönüllü olarak faaliyet gösteren öğrencilere TBM Uygulayıcı Eğitimi vererek en önemli hedef grup olan gençlere akran eğitimleri yoluyla ulaşmayı amaçlamaktadır.

 Gerçekleştiren eğitim programı sonrasında konuşan Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, “ Yeşilay, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bugün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan bir ağaç, bir sivil toplum kuruluşudur. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için Türkiye’nin her yerindeki gençlerimize ulaşarak onları bilgilendirip akranlarına fayda sağlayabilmek. Her yerde bilinçlendirmek ve farkındalık arttırıcı mücadelemize devam edeceğiz. Akran Eğitiminin Bölgesel olması fikrine öncü olan Konya Genç Yeşilaycılarımıza, gençlerimizin fikrine önem veren değerlendiren Sayın Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk Beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Böylesine güzel eğitime ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.