Valilikten İş Yerlerine Coranavirüs Eğitim ve Rehberlik Hizmeti

Alın teri döken çalışanlarımıza, işverenlerimize, çiftçilerimize, üreticilerimize, sanayicilerimize gönülden teşekkür ediyorum diyen Konya Valisi Vahdettin Özkan, pandemi döneminde büyük fedakârlıklarla tedarik zincirini sürdüren Konyalı sanayicilerimiz önemli ve anlamlı bir görev ifa etmiştir.

Valilikten İş Yerlerine Coranavirüs Eğitim ve Rehberlik Hizmeti

Kuralları uygulayan işyerlerimizde diğer kesimlere göre daha az vaka görülmektedir. Pandemi eylem planı tedbirlerinin yerine getirilmesinde de üretici ve sanayicilerimiz öncü rolü oynamaktadırlar dedi.

İş yerlerinden ve meslek odalarından gelen talepleri dikkate alan Konya Valiliği oluşturduğu 15 ekip ile Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan rehberlerde belirtilen kuralların referans alındığı yerinde eğitim, bilgilendirme ve rehberlik ziyaretlerine başladı. Organize sanayi bölgesinde 50’den fazla çalışanı bulunan 205 iş yerinde eğitim ve farkındalık çalışmalarını tamamlayan ekiplerin toplamda 314 iş yerinde bu hizmetleri vermesi hedefleniyor.

Konya Valiliği tarafından ilgili kurumlar ile işbirliği içerisinde organizasyonu yapılarak oluşturulan 15 ayrı ekibin İl sağlık müdürlüğü bünyesinde görev yapan halk sağlığı uzmanlarından, sanayi ve ticaret il müdürlüklerinde çalışan temsilcilerden ve işyeri hekimlerinden oluştuğunu söyleyen Vali Özkan, ekiplerin aralıksız olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Vali Özkan, yapılan uygulama ile bütün işyerlerinde kontrollü sosyal hayata uygun önlemlerin alınarak duyarlılığın arttırılmasını hedeflediklerini vurguladı.

Sağlık Bakanlığı’nın iş yerlerinde alınması gereken tedbirler ile ilgili rehber yayınladığını hatırlatarak tüm işverenlerinden bu rehberde belirtilen kurallara uymalarını isteyen Vali Özkan,“ Üretim ve sürdürülebilir kalkınma için önce insan sağlığını merkeze almamız gerekmektedir. Çalışanlarımızın, ailelerinin ve halkımızın salgından etkilenmemesi açısından Covid-19 tedbirlerine uyulması son derece önemlidir” dedi.

Konya genelinde yaşanan vaka sayılarındaki artışın azalabilmesi için her kesimin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğine de dikkati çeken Vali Özkan, “Fabrikalara gidiş ve gelişlerde kullanılan servis araçlarında gerekli önlemlerin alınarak sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilmesi, iş yerlerinde sosyal mesafeyi koruyacak şekilde çalışma planı oluşturulması gibi ana hususlara dikkat edilmesi hayati önem taşımaktadır, inşallah el birliği ile bu salgının üstesinden geleceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.