Vali Özkan pazar yerlerini denetledi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine pazar yerleri genelgesi gönderilmesinin ardından Konya’da pazarcılar tezgahlarını açtı. Konya Valisi Vahdettin Özkan, Meram Kaymakamı Resul Çelik ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da Muhacir Pazarı'nda denetimlerde bulundu.

Vali Özkan pazar yerlerini denetledi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen “Pazar Yerleri” konulu genelge gereği tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri pazarlar açık olacak.

Genelgeyle, saat 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak ve vatandaşların ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek.

Pazarlarda temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına ise izin verilmeyecek. Bu kapsamda Konya'da hazırlıklarını tamamlayan pazarcılar da tezgahlarını açtı.

vali-ozkan-pazar-yerlerini-denetledi.jpg

VALİ ÖZKAN'DAN PAZAR DENETİMİ

Konya Valisi ​Vahdettin Özkan,  İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Pazar Yerleri" genelgesi kapsamında;  Muhacir Pazarı'nda  alınan COVİD-19 tedbirlerini yerinde inceledi. Vali Özkan'a Meram Kaymakamı Resul Çelik ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da eşlik etti. 

Vali Özkan denetimler sırasında, rehberlik edici ve vatandaşlarımız ile pazar esnafını kurallara uymaya davet etti. Pazar esnafı ile bir süre sohbet eden Vali Özkan, esnaf ve vatandaşlarımıza sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

vali-ozkan-pazar-yerlerini-denetledi-001.jpg

Pazaryeri denetimleri sırasında açıklamalarda bulunan Vali Vahdettin Özkan; “Bugün Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de pazaryerlerimizde, pazarcı esnafımız tarafından vatandaşımıza hizmet sunulmaktadır. Özellikle sebze-meyve ihtiyacının karşılanması için üreticilerimizin elinde bulunan mevsimlik sebze meyvelerin müşteri ile buluşturulması ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi açısından önem arz ediyor. Bu çerçevede özellikle kaymakamlığımızın koordinasyonunda, belediyelerimiz, pazarcı esnafımızın temsilcileri, meslek odalarımız, kolluk birimlerimiz ve vatandaşlarımızla beraber birbirimize yardımcı olmak suretiyle bu faaliyeti icra ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Pandemi ile mücadeleye vatandaşlarımızın kurallara uyarak destek vermesinin önemine değinen Vali Özkan “ Kurallara ağırlıklı olarak olarak riayet eden bütün Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Kurallara uyarak  bu virüs bertaraf olur.  Kamu sağlığı olumlu bir mecraya girmiş olur.” dedi. 

vali-ozkan-pazar-yerlerini-denetledi-002.jpg

Vali Vahdettin Özkan; “Vatandaşlarımıza en güzel hizmeti götürmek ve bulaş riskini en aza indirmek için İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla beraber çalışmalarımızı titizlikle yürüteceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.