Vali Özkan: Basın, kamu hizmetine önemli katkılar sunuyor

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Haziran ayında Konya Valiliği görevine atanan Vahdettin Özkan’a gündem değerlendirme toplantıları sürüyor. İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı, Basın İlan Kurumu Müdürü Ümit Mert, TRT Haber Konya Temsilcileri Özgür Karaçal ve Hasan Muhammed Ağalar, Konya Valisi Vahdettin Özkan ile değerlendirmelerde bulundu.

Vali Özkan: Basın, kamu hizmetine önemli katkılar sunuyor

Pandemi kuralları kapsamında Valilik makamında gerçekleşen toplantıda, İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı ve diğer yetkililer yürütülmekte olan basın yayın faaliyetlerinin yanı sıra kurumsal olarak yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Özkan’a bilgi verdi. İstişareden duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Özkan, Konya’nın köklü bir basın geçmişine sahip olduğuna dikkat çekerek, basın mensuplarının hayatın her alanında insanlarımızı bilgilendirdiklerini ve her türlü zorlukta görevlerini yerine getirdiklerini söyledi. Birçok basın kuruluşunun haber yaparken hakikatin peşinde olması ve kamuoyunu doğru bilgilendirmesi gerektiğinin altını çizen Vali Özkan, basının aynı zamanda kamu hizmetine önemli katkılar sunduğunu ve şehrin gelişmesinde de önemli rol üstlendiğini söyledi.

Göreve geldiği günden buyana pandemiyle mücadeleye yoğunlaştıklarını, bununla birlikte değişik vesilelerle basınla bir araya geleceklerini belirten Vali Özkan, basınla işbirliğine her zaman açık olduklarını ifade ederek, basın kuruluşlarının talebi halinde kurumlar, faaliyet ve görev alanlarına ilişkin teknik ve istatistiki konularda basına bilgi verebileceklerini sözlerine ekledi.

Toplantı sonunda İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı, Vali Özkan’a kurumsal yayınlardan takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.