Turkuaz Karma Seramik Sergisi Açıldı

Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen "Turkuaz" Karma Seramik Sergisi'nin açılışı Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Turkuaz Karma Seramik Sergisi Açıldı

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Selçuklu Kongre Merkezi etkinlikleriyle şehrin kültür, sanat ve sosyal hayatına katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen "Turkuaz" Karma Seramik Sergisinin açılışı Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.  

Küratörlüğünü  Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden Dr.Öğr.Üyesi Mine Ülkü Öztürk'ün yaptığı serginin açılışına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan , Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çaycı, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mine Ülkü Öztürk'ün yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyen ve öğrencilerin yanı sıra Türkiye’den ve farklı ülkelerden sanatçıların 100'e yakın eseri de yer alıyor. 

 “Selçuklu Kongre Merkezi sanatın ve kültürün merkezi haline geldi”

Selçuklu Kongre Merkezi’nin Konya’ya kültürel açıdan çok önemli katkılar sağladığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı;“Böyle güzel bir sergiye ev sahipliği yapmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Selçuklu Kongre Merkezi birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sanat dediğimiz zaman sadece görsel sanatlar akla gelmiyor. Burada medeniyetimizden gelen çok güzel sanat eserlerimiz var. Çini sanatı da onlardan bir tanesi. Bu konuda emek veren bütün sanatçılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Ziyarete gelen misafirlerimiz güzel sanat eserlerini görme fırsatı bulacak. Bundan sonraki süreçte de inşallah biz burada ev sahipliği yapmak için hazırız. Bütün sanatçılarımızın  eserlerini sanatseverlerle, hemşehrilerimizle buluşturmak için gayret içinde olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, serginin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Oğuz Doğan "Sergiye katılan sanatçı ve sanatseverlere teşekkür ederek bundan sonraki dönemde de yeni sergi açılışlarının gerçekleşmesi temennisinde bulundu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Ahmet Çaycı da: “ Fakültemiz Konya’da özellikle MEDAŞ bünyesinde mutat bir halde sergilerini devam ettiriyordu. Başkanımızla görüşmemize istinaden inşallah önümüzdeki yıldan itibaren burada da  her ay bir organizasyonumuz olacak. Bunun sözünü vermiş olalım “ dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mine Ülkü Öztürk, sergide 100'e yakın sanatçının eserleriyle yer aldığını ifade ederek serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle serginin açılışı gerçekleştiren protokol üyeleri sergiyi gezdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler