Türkonfed’den ‘Yep!’ Kapsamında Gençlere Sosyal Girişimcilik Sertifikası

Sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için özel sektör, kamu ve sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan YEP! projesi kapsamında, 4 ülkeden 25 genç girişimci ve öğrenci 1-5 Nisan’da İstanbul’da buluştu. TÜRKONFED’in liderliğinde Türkiye, İtalya, Slovakya ve Yunanistan işbirliği ile yürütülen YEP! İstanbul’da gençlere sosyal girişimcilik ve kurumsal sosyal sorumluluk eğitimleri verildi. Projeye dahil olan genç girişimcilere eğitimlerin ardından düzenlenen törenle sertifikaları da takdim e

Türkonfed’den ‘Yep!’ Kapsamında Gençlere Sosyal Girişimcilik Sertifikası

5 Nisan 2019 - İstanbul / Gençleri girişimciliğe teşvik etmek ve girişimcilik ekosistemini büyütmek hedefiyle çalışan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ERASMUS+ Gençlik Programı Temel Eylemi 2 kapsamında sürdürdüğü Youth Enterprises And Public Sector For A Sustainable Society (YEP! ) projesi eğitimleri 1-5 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul’da devam etti. Sosyal Girişimcilik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk temasıyla düzenlenen eğitim toplantılarında girişimci gençler ve öğrenciler; sivil toplum, iş dünyasın ve özel sektör kuruluşlarına da ziyaretler gerçekleştirdi.

Kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınmaya etkisi konularında TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu, TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası, UNDP Türkiye Özel Sektör Programı Yöneticisi Hansın Doğan, Plastik Sanayiciler Derneği (PAGDER) Genel Sekreter Vekili Murat İnkun ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Tuğçe Aslan gençlerle bir araya geldi. Genç girişimcilere, Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde Sosyal Girişimcilik Modelleri eğitimi de verildi. Eğitim toplantısının son gününde genç girişimcilere TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu tarafından sertifikaları takdim edildi.

Hedef, Sürdürülebilir Kalkınma ve Sürdürülebilir İşbirlikleri

Nisan 2018'de TÜRKONFED’in liderliğinde Türkiye, İtalya, Slovakya ve Yunanistan’da başlatılan YEP! Projesi, Aralık 2019'da sona erecek. Sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için özel sektör, kamu ve sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan proje, gençliğin ortak bir toplum içindeki potansiyel rolünün tanınmasını teşvik etmek, böylece genel bir aktif katılım ve vatandaşlık duygusu geliştirmeyi hedefliyor.

Ayrıca Avrupa'da ekonomik ve sosyal kalkınmayı artırmanın bir aracı olarak girişimciliği ve yaratıcılığı teşvik etmeyi, dezavantajlı gençleri -özellikle de işsizleri- aktif iş hayatına dahil etmeyi amaçlayan proje kapsamında bugüne kadar birçok faaliyet gerçekleştirildi. Bu etkinliklerin bulgularından KSS Etkinliği Raporu ve Sosyal Girişimcilik Eğitim Kiti ana başlığıyla iki uluslararası yayın oluşturuldu. Sosyal Girişimcilik Eğitim Kiti, iyi bir sosyal girişimci olmak için gerekli olan araçlar ve bilgilerini; KSS Etkinliği Raporu da Avrupa'daki KSS politikalarının gerçek uygulaması ve etkinliği hakkındaki analiz sonuçlarını içeriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.