Türkiye’nin en büyüğü Konya’ya yapılacak

Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Can Türkiye’nin en büyük, en lüks ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı kamyon garajının Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında Konya’ya kazandırılacağını söyledi.

Türkiye’nin en büyüğü Konya’ya yapılacak

Türkiye’nin en büyük ve en lüks kamyon garajı 2018 yılı içerinde Konya’ya kazandırılacak. Türkiye’de bulunan diğer kamyon garajlarından farklı olarak  yapılacak olan  garajın içerisinde,  fitness salonları, Türk hamamı, otel gibi sosyal donatı mekanları ve  1000 araçlık TIR’ın park edebileceği alan yer alacak. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan kamyon garajı ile ilgili  Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Can bilgi verdi. Geçen yıl  Tahir Akyürek’ten iki söz aldıklarını belirten Kemal Can,  “Bu sözlerden birincisi Türkiye’nin en büyük kamyon garajı sözü ve diğeri ise  ticari taksiler için kamera sistemi uygulamasıydı. İçişleri Bakanlığı’nın  emretmiş olduğu kamera sistemi uygulaması birtakım sebeplerden dolayı  biraz ileri bir tarihe ertelendi ” dedi.

“BU STANDARTLARDA BİR KAMYON GARAJI  BAŞKA ŞEHİRLERDE YOK”

Kamyon garajı projesinde ilerleme kaydettiklerini ifade eden Başkan Can, yapılacak olan kamyon garajının taslak projesini çizdirdiklerini söyledi. Can, “Proje hazır  ama Bakanlar Kurulu tarafından yayınlanan karara göre kamyon garajı ile sebze hallerinin aynı yerde yer alacak olması  bu projeyi  biraz yavaşlattı. Bu sebeple sebze halleri ile kamyon garajının yan yana yer alabileceği bir alan aranıyor. Kamyon garajının büyük ihtimalle Adana- Aksaray Karayolu’na yapılması planlanıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi   tarafından 2018 yılı içerisinde 200 bin metre kare alana yapılacak olan garaj Türkiye’nin en büyük ve en modern garajı olacak. Kamyon garajı büyüklüğü, lüksü ve sosyal donatı alanları   olarak da Türkiye’de bir ilk olacak. Şehre kazandırılacak olan kamyon garajında sadece araçlar yer alamayacak fitness salonları, Türk hamamı, 60 yataklı otel ve  1000 araç TIR’ın park edebileceği alan bulunacak. Kamyoncu oraya geldiği zaman ihtiyaç duyduğu şeyler için şehre inmek zorunda kalamayacak ve bütün ihtiyacını orada karşılayabilecek. Türkiye’nin her yerinde kamyon garajı var ama dediğimiz standartlarda bir kamyon garajı  başka şehirlerde bulunmuyor” diye konuştu.   

“ÜYEMİZİ  EVİNE KADAR GÖTÜRÜP ÜCRETSİZ BİR HİZMET SUNACAĞIZ”

Konya’da nakliye ile ilgili kim varsa herkesin bu garaj ile aynı  noktada buluşacağını ifade eden Can,  “Belediye ile yaptığımız görüşmelerde akşam belli saatten sonra dolmuş seferleri kesildiği için biz oda olarak gelen üyemizi  evine kadar götürüp ücretsiz bir hizmet sunacağız. Bu uygulamada Türkiye’de bir ilk olacak. Türkiye’nin her yerinde kamyon garajları Odalar tarafından işletiliyor. Büyük ihtimalle yapılacak olan kamyon garajının işletmesini belediye bize verecek. Çünkü gelen kişiler bizim üyemiz olduğu için sorunlarıyla biz ilgileniyoruz. Yapılacak olan garaj ile üyelerimize çok güzel bir hizmet sunacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.  

Muhabir: Gamze Erdoğan 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.