TGB'nin "Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı" kitabı çıktı

Türkiye Gençlik Birliği tarafından masaya yatırılan Z Kuşağı kavramının anlatıldığı “Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı” isimli kitabı çıktı. TGB) Konya Şube Başkan Yardımcısı Gözdenur Mercan, kitabı tanıtarak bu kavramı tanımadıklarını dile getirdi.

TGB'nin "Nereden Çıktı Bu  Z Kuşağı" kitabı çıktı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Konya Şube Başkan Yardımcısı Gözdenur Mercan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Koz, gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erhan Dargeçit’i ziyaret etti.

tgbnin-nereden-cikti-bu-z-kusagi-kitabi-cikti.jpg

Ziyarette Başkan Yardımcısı Mercan, Z Kuşağı söylemini anlatarak bu söylemin Türk gençliğine büyük zarar verdiğini dile getirdi.  TGB tarafından Z Kuşağı söyleminin ne kadar yanlış olduğunun anlatılması için ‘Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı’ isimli kitap çıkarıldığını dile getiren Mercan, kitapta Z Kuşağı kavramının neden çıktığını ve gençliğin üzerine böyle bir kavram yakıştırmanın yanlış olduğunun anlatıldığını dile getirdi. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Konya Şube Başkan Yardımcısı Gözdenur Mercan, Z kuşağın tanımı hakkında " Z kuşağını doğal bir kabullenme var. Z kuşağı böyledir! Biz de hayır diyoruz. Neredeyse 12 emirden biri gibi gökten inmişçesine Z kuşağını doğru kabul eden yaklaşımlar var. Buradan Türk gençliğine bir baskı var. Biz de diyoruz ki, bu bir proje! Türk gençliğinin karakterini, benliğini hedef alan bir proje! Projenin dalları bu, içeriği bu! Hayat alanı, kültür alanı, sosyal medya alanı, edebiyat alanı böyle! En nihayetinde bir gelecek tartışması yapıyoruz! Türk gençliği olarak geleceğimizi emperyalizmin eline bırakmayalım. Nasıl ki Doğu Akdeniz’de geleceğimizi ABD’nin eline bırakmıyoruz, geleceğimizi biz tayin ederiz diyorsak, bu da bir gelecek tartışması! Gençlik yarınları kuracak! Yarın iktidarda olacak. Yarın Türkiye’nin pek çok kamu dairesinde, belediyesinde, askerinde, emniyetinde, meclisinde görev alacak! Türkiye’yi yönetecek gençlik. Türk gençliğinin bu topraklardan çıkan has ve halis bir karakteri var. Bu kitapla biz kendi gençliğimizi yazdık. Dayatmaya karşı bir itiraz. Siyasi ve ideolojik bir mücadele alanı ve buna devam edeceğiz." dedi. Ziyaretin ardından Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dargeçit, Mercan ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.