Tahir Büyükkörükçü Hoca vefatının 8. yılında Kapu Camii’nde anıldı

O, vaizlerin sultanı manasına gelen "Sultan’ûl Vaizin’di" Evet, Konya’nın manevi mimarlarından olan Tahir Büyükkörükçü Hocanın vefatının sene-i devriyesinde Kapu Cami’nde anma programı vardı. Programda Tahir Büyükkörükçü için okunan 300’ü aşkın hatmin duası yapıldı, örnek kişiliğinden bahsedildi.

Tahir Büyükkörükçü Hoca vefatının 8. yılında Kapu Camii’nde anıldı

Konya’nın büyük değerlerinden biri olan Tahir Büyükkörükçü Hoca, vefatının 8. yılında öğlen namazı öncesi Kapu Caminde düzenlenen programda anıldı.

Vefatının sene-i devriyesinde bu kez kürsüde oğlu Abdurrahman Büyükkörükçü vardı. Abdurrahman Büyükkörükçü, "Şuna güveniyorum; vefatındaki o, Konya'nın bugüne kadar görmediği diyebilirim, bundan sonra da hiç görmeyeceği cemaatin kendisini rahmeti rahmana tevdi etmiş olması Konyalıları çok sevdiği için, Konyalının da onu çok sevdiğinin tezahürüdür." dedi.

Büyükkörükçü "Tahir hocamızı arıyoruz, Hacıveyis Zade hocamızı arıyoruz, büyükleri arıyoruz. Konya bir tane Mevlana'yı bağrında barındırıyor. Bir tane Şems-i Tebrizisi var, bir tane Sadrettin Konevisi var daha neler var neler var bu toprakta ama her biri ayrı... Rabbim yeni yetişen neslimizden de onların boşluğunu dolduracak sevilmiş, seçilmiş insanlar lütfetsin." dedi.

“İslam, ilim dinidir” diyen Abdurrahman Büyükkörükçü, vaazında cemaate bugünün dünyasında Kur’an ilmine sahip olanlara sıkı sıkı sarılmalarını tavsiye etti.

Programın sonunda merhum ‘Sultan'ûl Vaizin’ için okunan 300’ü aşkın Hatmi Şerif’in duası yapıldı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.