Selçuklu Kongre Merkezi’nin Yeni Genel Müdürü

Konya’da Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan ve Jalal Mülk Yönetim AŞ tarafından işletilen, Türkiye’nin en yeni ve en kapsamlı kongre ve etkinlik merkezi SKM, Fatih Kocagüzel ile Konya’yı tanıtmaya devam ediyor.

Selçuklu Kongre Merkezi’nin Yeni Genel Müdürü

Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Fakültesi mezunu Fatih Kocagüzel, 2006-2008 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde görev yaptığı yıllar süresince uluslararası markalarda sırasıyla; Yiyecek-İçecek Servis Yetkilisi, Ön Büro Sorumlusu ve Kat Hizmetleri Şefi olarak çalıştı. 2008- 2017 yılları arasında 9 yıl boyunca Dedeman grubunda çeşitli görevlerde bulundu. Özellikle, Kongre ve Etkinlik alanında uzmanlaştı. Konya destinasyonunun kongre ve toplantı alanında gelişmesi için yerli ve yabancı birçok fuarda ve tanıtım organizasyonlarında önemli görevler aldı.

Son olarak 2018 yılı Mart ayından itibaren Selçuklu Kongre Merkezi’ nin Satış ve Pazarlama Direktörlüğünü başarıyla yürüten Kocagüzel, 01 Nisan 2019 tarihi itibariyle SKM’de Genel Müdür olarak görevine devam ediyor. Konusunda uzman 70 kişinin üzerinde bir kadroya sahip olduklarını belirten Kocagüzel, böyle önemli bir ekibe liderlik edecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti.  

Selçuklu Belediyemizin vizyonu sayesinde, Türkiye’ nin kültür-sanat ve toplantı alanında en önemli yapıtlarından biri haline gelen SKM’nin, hem şehrimiz hem de ülkemiz için önemli bir değer olduğunu ve Konya turizmine sağladığı katkının çok önemli olduğunu belirten Kocagüzel, henüz birinci yılını dolduran SKM’ nin, gerek geceleme sayısına, gerekse diğer turizm kollarına ciddi katkılar sağladığını ifade etti. Selçuklu İmparatorluğu’na başkentlik yapmış kadim şehir Konya’ya gelen tüm misafirlere eşsiz bir deneyim yaşatarak bölge pazarlamasına çok fazla önem verdiklerini dile getiren Kocagüzel; Konya’ yı Kongre şehri, Kültür-Sanatın şehri haline getirmek için çok uğraş verdiklerini ve çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.