Selçuklu Belediyesi’nden İki Sağlık Yatırımı Daha

Selçuklu Belediyesi sağlık yatırımlarına ilçeye kazandıracağı iki yeni tesisle devam ediyor. Konya İl Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan protokolle Bedir Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri tesisi ile Hocacihan Aile Sağlığı Merkezi inşa edilecek.

Selçuklu Belediyesi’nden İki Sağlık Yatırımı Daha

Selçuklu Belediyesi ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda  her alanda yatırımlarını sürdürüyor bu kapsamda Konya İl Sağlık Müdürlüğüyle imzalanan protokolle Bedir Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri tesisi ile Hocacihan Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımını üstlendi.  

selcuklu-belediyesinden-iki-saglik-yatirimi-daha.jpg

Başkan Pekyatırmacı: “Her alanda yatırımlarımız devam ediyor”

Selçuklu Belediyesi encümen salonunda gerçekleşen imza töreninde konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı  Selçuklu Belediyesi’nin ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda her alanda yatırıma hazır olduğunu söyledi. Başkan Pekyatırmacı: “ Daha önce yapımını tamamlayarak Sağlık Müdürlüğümüze teslim ettiğimiz  Aile Sağlığı Merkezlerimiz, 112 Acil Sağlık Hizmetleri merkezlerimiz olmuştu.  Geçen hafta da yine bir hayırseverin öncülüğünde arsasını belediyemizin tahsis ettiği bir 112 Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinin protokolünü imzalamıştık. Bugün de İl Sağlık Müdürlüğümüzle hem Bedir Mahallesinde Aile Sağlığı Merkezinin hem de Hocacihan Mahallemizde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin protokollerini birlikte imzalayacağız. Bundan sonraki süreçte de Selçuklu Belediyesi olarak sağlık alanında yatırımlarımıza hemşehrilerimize vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda devam edeceğiz. Ben bugün imzalayacağımız protokollerle yapacağımız yatırımların hem ilçemize hem Bedir ve Hocacihan Mahallelerimize hayırlı olmasını diliyorum.

“Sağlık yatırımlarımızla bir nebze de olsa sağlık çalışanlarımızı rahatlatmak görevimiz”

Malum pandemi süreci devam ediyor. Sağlık çalışanlarımız çok büyük bir özveriyle, gayretle çalışmalarını sürdürüyorlar ve vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışıyorlar. Bütün bu gayretleri ve çalışmaları için burada İl Sağlık Müdürümüzün şahsında bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum.  Bu yapacağımız yatırımlarla inşallah biz de sağlık camiasının hem daha rahat şekilde hizmet verebileceği hem de hemşehrilerimizin vatandaşlarımızın daha kaliteli ortamlarda hizmet alabilecekleri bir sağlık merkezini de ilçemize kazandırmış olacağız. Bu kapsamda protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum. Değerli İl Sağlık Müdürümüze de katılımından ötürü teşekkür ediyorum.

selcuklu-belediyesinden-iki-saglik-yatirimi-daha-001.jpg

İl Sağlık Müdürü Koç: “Selçuklu Belediyemizin desteğini her zaman hissediyoruz”

Konya İl Sağlık Müdürü Prof Dr. Mehmet Koç da: “Selçuklu Belediyemiz sayın başkanımızın öncülüğünde her zaman yanımızda onların sıcak desteğini her zaman hissediyoruz. Bu imzayla da onlardan bir tanesine şahitlik edeceğiz.  Hem Bedir hem Hocacihan Mahallesinde ihtiyaç olan sağlık yatırımlarının protokolünü imzalayacağız.  Başkanımızın da bahsettiği gibi hem aile sağlığı merkezi hem sağlıklı hayat merkezi 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarını da Selçuklu Belediyemiz önceki desteklerin de olduğu gibi yine ciddi bir şekilde destek verdi. Bu pandemi döneminde gerçekten ülkemizin büyüklüğünü gösteren bir iş bu birliktelik. Pandemiye rağmen sağlık yatırımlarımız sağlığa desteğimiz devam ediyor ve belediyelerimizin bu konuda devletimize katkısı çok büyük. Ben emeği geçen bütün arkadaşlara sayın başkanımızın nezdinde teşekkür ediyorum. İnşallah  bu yatırımları  pandemisiz sağlıklı günlerde açarız diye ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı  ve Konya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Koç  sağlık yatırımlarının protokollerini imzaladı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.