Selçuk Üniversitesinde eğitime yönelik iş birliği protokolü

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası arasında, “İşletme” ve “Yönetim Organizasyon” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Selçuk Üniversitesinde eğitime yönelik iş birliği protokolü

Yeterli başvuru sayısı sağlanması hâlinde açılacak programlarda, Odaya kayıtlı üye ve üyelerin birinci derece akrabaları ile dernekçe uygun görülecek kişiler eğitim görebilecek.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy rektörlük binasında düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, tezsiz yüksek lisans ve eğitim iş birliği protokolünün Akşehir için hayırlı olmasını diledi. Üniversite açısından Akşehir’in önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Rektör Aksoy, “Akşehir’de 2 fakültemiz ve bir yüksekokulumuz çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda da eğitime yönelik iş birliği protokolümüz önem arz etmektedir. İnşallah, imzaladığımız protokolümüz öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin çalışmalarına katkı sağlayacak yeni alan ve imkânlara vesile olur. Hepimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Protokolün düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ise Selçuk Üniversitesi ile benzer tezsiz yüksek lisans programını geçmişte de gerçekleştirdiklerini belirterek, “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Metin Aksoy’un sayesinde, yoğun taleple yeni bir programa hazırlanıyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Oda olarak Üniversitemize sahip çıktığımızı ve her daim destek olacağımızı belirtmek isterim.” dedi.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı iş birliği protokolünü imzaladı.

Protokol törenine, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Filiz Tuna eşlik etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.