Şehir Hastanesi İnşaatı Hızla İlerliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı beraberinde İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut ile birlikte inşaatı hızla devam eden Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundular.

Şehir Hastanesi İnşaatı Hızla İlerliyor

Yetkililerden inşaat süreci ile ilgili olarak bilgiler alan Milletvekilleri ve beraberindekiler hastanenin planlanan tarihten daha önce açılabilmesi konusunda firma sorumlularından söz aldılar. Şantiye yetkilileri ile birlikte 1250 yatak kapasitesi ile ülkemizin en büyük hastanelerinden birisi olacak olan Şehir Hastanesi’nin tüm alanlarını gezerek inceleyen Milletvekilleri ve beraberindeki heyet, betonarme kısmın yüzde 70’inin tamamlanmış olduğunun da bilgisini aldılar.

Şehir Hastanesi inşaatının belli nedenlerden dolayı diğer şehirlere oranla daha geç başladığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Sorgun, “Şehir hastanesinin inşaatı teknik nedenlerle gecikmeli başlamıştı. Fakat gördük ki hastanemizin en kısa sürede tamamlanması için yüklenici firma, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve yetkililerimiz tüm gayretleriyle çalışıyorlar. Bu mevsimde, hava şartlarının olumsuz olduğu dönemde dahi 600 işçi inşaatta çalışıyor. İnşallah hastanemizi planlanan tarihten daha önce hizmete açacağız ”dedi.

 AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da şehir hastanesinin tamamlanması ile birlikte Konya’nın sağlık alanında büyük bir ivme kazanacağını vurguladı. Şehir Hastanesi’nin sadece Konyalı vatandaşlara değil tüm bölge insanına hizmet sunacağını ifade eden Ağralı, “Sağlık turizmi açısından son derece iddialı olan şehrimizin eli şehir hastanesi ile birlikte daha da güçlenecektir. İleri seviye teşhis ve tedavi merkezleri sayesinde yurt dışından hastalar şehrimize gelecekler” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da Konya’nın Şehir Hastanesi’nin de tamamlanması ile birlikte sağlıkta altın dönemini yaşayacağını söyledi. Şehir hastanesi inşaatından önce tüm hazırlıkları tamamlama gayreti gösterdiklerini belirten Prof. Dr. Koç, “Konya’da kaliteli elemanlardan oluşan bir sağlık altyapısı oluşturma gayreti gösteriyoruz.  Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu ve hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Şehir Hastanemiz de en nitelikli sağlık hizmetini nasıl sunabiliriz diyerek aşama aşama hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.