Ribat İnsani Yardım Derneği’nin binası hizmete açıldı

Konya başta olmak üzere Türkiye ve Dünyada İnsani Yardım faaliyetleri yürüten Ribat İnsani Yardım Derneği'nin hizmet binası açılış programı geniş katılımla gerçekleştirildi.

Ribat İnsani Yardım Derneği’nin binası hizmete açıldı

Dünya üzerinde savaş, iç çatışma, doğal afet;  hastalık ,yoksulluk ,kuraklık gibi sebeplerle mağdur olan mazlumlara yardım eden Ribat İnsani Yardım Derneği yeni hizmet binasına kavuştu. Dualarla açılışı gerçekleştirilen Ribat İnsani Yardım Derneği’nin hizmet binası açılışına RİBAT Eğitim Vakfı Onursal Başkanı Abdullah Büyük, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçüktoka, Ribat İnsani Yardım Derneği Başkanı Seyit Duman, Yemen Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Muhammed Hasan Sudi , Gazze Temsilcisi Muhammed Afifi, Gana Uluslararası Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammed İbrahim, Kosova Eğitim Sorumlusu Esad Kerimi katıldı.

Yurtdışından çok sayıda katılımcının olduğu program Kari Muhammed Cemal in Kur'an Tilaveti ile başladı . Açılışta Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçüktoka, “Vicdan ve merhamet insanın en önemli özelliğidir. Bu özellikleri insandan çıkarıp alırsanız insanı kainatın en vahşi varlığı haline getirirsiniz. Bugün maalesef insanların vicdanı ve merhameti çok büyük bir tehlike altındadır. Vicdan ve merhametten yoksun bir insanın ne kadar vahşileceğini Yeni Zelanda’daki saldırıda müşahade ettik. Ribat olarak insanın vicdan ve merhametini de diri tutmuş oluyoruz. Bütün bağışçılarımıza bu vesile ile çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ribat Eğitim Vakfı Onursal Başkanı Abdullah Büyük ise “Yeryüzü coğrafyasının mazlumlarını Allah Müslümanlardan sorar. Amerika’dan sormaz, Rusya’dan sormaz. İslam Aleminden ve Müslümanlardan sorar. Bu nedenle inanç olarak yaşamaya çalıştık. Bu minvalde de çalışmalar yaptık.” İfadesini kullandı.

Öte yandan açılış öncesinde Yemen Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Muhammed Hasan Sudi , Gazze Temsilcisi Muhammed Afifi, Gana Uluslararası Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammed İbrahim, Kosova Eğitim Sorumlusu Esad Kerimi de birer selamlama konuşması yaptılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.