Randevulu hastaları Kovid-19 telaşı sardı

Konya’nın en büyük hastanelerinden olan Numune Hastanesine MHRS ile randevu alarak muayeneye gelen hastalar, Kovid-19 Polikliniğinin giriş katında olmasından dolayı endişe duyduklarını belirttiler

Randevulu hastaları  Kovid-19 telaşı sardı

Konya’da son zamanlarda Kovid-19 vakalarının artmasının ardından hastanelerdeki Kovid-19 poliklinikleri de yoğun çalışmaya başladı. Alınan bilgilere göre kendisinde Kovid-19 şüphesi gören ve muayene olmak isteyen vatandaşların sayısında da yoğun olarak artış yaşanıyor. Konya’da Kovid-19 tedavisi veya teşhisi konulması gereken vatandaşlar, Konya Şehir Hastanesi haricindeki diğer özel ve kamu hastanelerindeki polikliniklerde muayene olabiliyor. 2018 yılında hizmete başlayan Konya Numune Hastanesi, verdiği hizmetlerle hastaları memnun ederken son aylarda açılan Kovid-19 Polikliniği, randevulu gelen hastaları tedirgin etmeye başladı. Hastanenin diğer polikliniklerinde muayene olmaya gelen hastalar, Kovid-19 Polikliniğinin önünün kalabalık olmasından dolayı rahatsız olduklarını belirttiler. MHRS üzerinden randevu alarak başka polikliniklerde muayene olmak isteyen hastalar, giriş katındaki Kovid-19 Polikliniğinin başka kata veya bulaş riskinin en az olabileceği bölüme kaldırılması gerektiğini belirttiler.

“KOVİD-19 POLİKLİNİĞİNİN ÖNÜNDEN GEÇERKEN KORKUYORUZ”

Konya Numune Hastanesinde muayene olmak isteyen bir hasta Kovid-19 Polikliniğinin önünün kalabalık olmasından dolayı tedirgin olduğunu dile getirdi. İsmini vermek isteyen ve başka poliklinikte muayene sırasını bekleyen bir hasta ise Kovid-19 Polikliniğinin önünde geçerken hastalığın bulaşmasından korktuğunu belirterek, “Kovid-19 Polikliniğinin hastanenin giriş katında olmasından dolayı tedirgin oluyoruz. Bu polikliniğin, hastanenin daha güvenli yerinde olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ilk girişte direkt Kovid-19 hastalarını veya kendisinde Kovid-19 şüphesi hisseden insanları görüyoruz. Gerekli önlemler hem hastane tarafından hem de hastalar tarafından alınıyor. Fakat hastaneye girişte böyle bir manzarayla karşılaşmak insanı ister istemez korkutuyor” diye konuştu.

“MHRS HARİCİ RANDEVU ALINMIYOR”

Hastane yönetiminden konuyla ilgili yapılan açıklamada, hastanenin bu konuda gerekli tüm önlemleri aldığı belirtildi. Ayrıca Türkiye’deki tüm hastanelerde Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile randevu alındığını bunun dışında hastane içinden randevu alınmadığının altı çizildi. Ayrıca Konya’daki tüm hastanelerin pandemi hastanesi olduğu belirtilen açıklamada, Konya Şehir Hastanesinin Kovid-19 dışı hastaların tedavi edildiği tek merkez olarak hizmete devam ettiği hatırlatıldı. Konya Şehir Hastanesi’nin 5 Ağustos’ta hasta kabulüne başladığı gün açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Şehir Hastanesinin "temiz hastane" olarak hizmet vereceğini vurgulayarak, Kovid-19 hastalarının şehirdeki diğer hastanelerde tedavi edildiğini belirtmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.