NEÜ Geliştirme Vakfı kuruldu

Konya’nın en büyük devlet üniversitelerinden birisi olan Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde (NEÜ), Belediye Başkanları, rektör ve rektör yardımcıları tarafından NEÜ Geliştirme Vakfı kuruldu

NEÜ Geliştirme Vakfı kuruldu

2010 yılında kurulan Necmettin Erbakan Üniversitesi, kurulduğu yıldan bu güne kadar gelişimini ve büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Her geçen yıl bünyesine yeni bir fakülte veya oluşum katan NEÜ’de bu sefer NEÜ Geliştirme Vakfı kuruldu. NEÜ Geliştirme Vakfı, 20 Eylül 2020 tarihli 31250 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak resmen kuruldu. Konya 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 19/08/2020 tarihinde kesinleşen ve 09/07/2020 tarihli E: 2020/209, K: 2020/260 sayılı kararı ile kurulan Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı, 80 bin Türk lirası ile vakfedildi. NEÜ Geliştirme Vakfı’nı vakfedenler arasında ise; NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Ali Çınar, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, NEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, Prof. Dr. Zekeriya Mızırak, Prof. Dr. Oğuz Doğan, NEÜ Genel Sekreteri Ecevit Öksüz, İşadamı Mustafa Büyükkaplan, NEÜ Tıp Prof. Dr. Dursun Odabaş, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili Fatih Özgökçen, Ebru Sanatçısı Fatma Betül Koyuncu ve Cihangir Mıhoğlu yer aldı. Yayımlanan kararda vakfın amacı ise, “Yurt içi ve yurt dışında eğitim, öğretim, akademik ve kültür faaliyetlerinin desteklenmesi ve geliştirilmesini sağlamak üzere; Üniversitenin teknolojik altyapısı ile eğitim, araştırma ve uygulama imkânlarının geliştirilmesine destek olmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir.” olarak belirtildi.

Vakfın sona ermesi halinde mal ve hakların devri hakkında ise, “Fesih halinde ve borçlar ödendikten sonra kalan tüm varlıklar Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne intikal eder.” İbaresi yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.