MMG Konya Şubesi'nin yeni yönetimi belirlendi

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Konya Şubesi'nin yeni yönetimi belirlendi

MMG Konya Şubesi'nin yeni yönetimi belirlendi

MMG Konya Şubesi'nin 5. Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına Dr. Hayri Oğurlu tekrar seçilerek güven tazeledi. Şube yönetimine Prof. Dr. Tahir Nalbantçılar, Prof. Dr. Halis Altun, Hüseyin AY, Hasan Gülüstan ve M. Talha Akgül seçildi.

MMG Konya Şubesi Başkanı Dr. Hayri Oğurlu, Genel Kurulda önceki dönem yapılan çalışmalara değindi. Yeni döneme ait değerlendirmelerde bulundu.  Dr. Oğurlu:

“Geçen dönemin son etkinliği olan Ocak Ayındaki Prof. Dr. Durmuş Günay Hocamızın katıldığı 'İnovasyon Üzerine Konuşmalar'  konulu programımıza yoğun bir ilgi olduğunu gördük. Yeni dönemde de “Biz Bize Konuşmalar” serisine, Kahvaltılı Çalışma Toplantıları’na, eğitim ve seminerlere ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Mimar ve Mühendislerin daha sağlıklı iletişim kurmalarını sağlamak ve işbirlikleri ile Ülkemize katma değer sağlayacak ürünler ortaya koymak günümüz küresel piyasalarında elzem hale gelmiştir. Globalleşen dünyada bu ekosistemin içinde olmak hatta oyun kurucu olmak Türk Milleti ve Türk Mühendisleri için hiçte zor değil. İhtiyacımız olan şey birlik ve beraberliktir. Bunu da MMG çatısı altında sağlamayı arzu etmekteyiz.“ dedi.

Ayrıca, MMG olarak 2018 Ekim ayında Türkiye’nin en büyük Ar&Ge ve İnovasyon Zirvesi’nin üçüncüsünü düzenlediklerini hatırlatan Dr. Oğurlu, "Bizim ulaşmak istediğimiz hedef meslek elemanlarının birliği ve büyük düşünen beyinlerin bir arada olmalarını sağlamaktır." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.