Meram’ın Yeni Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Görevi Devraldı

Mahalli İdareler Seçimleri'nde Meram Belediye Başkanı seçilen Mustafa Kavuş görevini devraldı. Devir teslim için gerçekleştirilen törende konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram’da hizmet çıtasını en yükseğe taşımak için tüm ekibimizle birlikte gece gündüz demeden koşturacağız” diye konuştu.

Meram’ın Yeni Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Görevi Devraldı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde rekor bir oy alarak Meram Belediye Başkanı seçilen Mustafa Kavuş görevini Fatma Toru’dan devraldı. Konya Adliyesinde düzenlenen ‘Mazbata Törenine’ Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve diğer ilçe başkanlarına Ak Parti kurmayları tam kadro eşlik etti. Mazbata töreninden sonra bir açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı, göreve başlayan tüm Belediye Başkanlarına çalışmalarında başarılar diledi.

ANGI; “KAVUŞ BAYRAĞI ÇOK DAHA İLERİYE TAŞIYACAK”

Mazbata Töreninin ardından Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Selman Özboyacı, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan Meram Belediyesi Hizmet Binasında Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş için gerçekleştirilen ‘Devir Teslim Töreni’ne katıldılar. Törende konuşan Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı Türkiye’nin yeni bir döneme yürüdüğünün altını çizdi. Yeni seçilen Başkan Mustafa Kavuş’un Belediye Meclis Üyeleri ve ekibiyle birlikte aldığı bayrağı çok daha ileriye taşıyacağını kaydeden Angı, “2014 yılından bu yana Meram’a hizmet eden Fatma Toru’ya da teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” diye konuştu.

“KAVUŞ, ÇOK DAHA HIZLI KOŞACAK VE BAŞARILI OLACAKTIR”

Konuşmasına “Bugün misafir biziz” diye başlayan Fatma Toru ise, “Mührümüzü bugün teslim ettik. Görevi devralan Mustafa Kavuş’un belediyecilik deneyimi ile birlikte hizmet çıtasını en yükseğe taşıyacağından, çok daha hızlı koşarak Meram’a hizmet edeceğinden şüphemiz yoktur. Ona başarılı bir dönem diliyorum” dedi.  Daha sonra söz alan Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular da, Fatma Toru ile bir buçuk yıllık bir çalışma sergilediklerini hatırlatarak “Başkan Mustafa Kavuş’a Allah hayırlı hizmetler nasip etsin. Birlik ve beraberlik içinde Meram’ı çok daha ileriye taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“BİZLER SİYASETİ VE BELEDİYECİLİĞİ YÜCE MİLLETE HİZMET İÇİN YAPIYORUZ”

Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise Konya’nın Ak Parti’yi yüreği ve sevgisiyle en yüksek oranda destekleyerek Türkiye’de öne çıkartığını ifade etti. Bu başarıda payı olan herkese teşekkür eden Altunyaldız, “Konya Milletvekili olarak başarılı çalışmalarından dolayı Fatma Hanım’a teşekkür ediyorum. Yeni Başkan Mustafa Kavuş’u da yürekten tebrik ediyorum. Çalışması, ülkeye olan inancı ve Konya muhabbeti ile bayrağı daha da yükseğe taşıyacak ve başarılı çalışmalara imza atacaktır. Ekibi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile bir orkestra şefi gibi ilçeye değerli eserler kazandıracaktır” şeklinde konuştu. Ak Parti’nin siyaseti millete hizmet için yaptığını belirten Ak Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu aziz millete hizmet şerefi bahşettiği için Allah’a şükrediyor, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da bu görevlere bizi layık gördüğü için teşekkür ediyoruz. Görevi devralan Mustafa Kavuş’a muvaffakiyetler diliyorum. Bizler bu milletin çok daha iyi hizmet alması için elimezden geleni yapmaya devam edeceğiz. Burada gördüğünüz güzel tablo Ak Parti’nin özetidir.”

KAVUŞ, “SORUMLULUĞUMUZUN, VEBALİMİZİN VE YÜKÜMÜZÜN BİLİNCİNDEYİZ” 

Meram Belediye Başkanlığı görevini Fatma Toru’dan deviralan Mustafa Kavuş’ta hizmetin bir bayrak yarışı olduğunu hatırlattı. Fatma Toru’ya ve Belediye Meclis Üyelerine Meram’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kavuş, “Meram’da hizmet çıtasını yükseltmek için gece gündüz koşturacağız. Halkımızın teveccühü ile yüksek bir oyla seçildik. Bu bizim sorumluluğumuzu, vebalimizi ve yükümüzü artırıyor. Biz bu sorumluluk ve vebalin bilincindeyiz. Bunun için hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlıyoruz. Bu ilçe için Meclis Üyelerimiz, ekibimiz ve tüm belediye çalışanlarımız ile bu ilçe için koşturacağız. El birliği ile büyük başarıların altına imza atacağız” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.