Meram’da Kapsamlı Kovid-19 Denetimi

Yurt genelinde gerçekleştirilen kapsamlı koronavirüs denetimlerine Meram’da, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve İlçe Emniyet Müdürü İrfan Ceylan da katıldı. Maske takmayan vatandaşları tek tek uyaran Çelik, Kavuş ve Ceylan esnaflara da hem kendileri hem sevdikleri için maske, mesafe ve temizlik uyarısını yinelediler.

Meram’da Kapsamlı Kovid-19 Denetimi

Yeniden yükselişe geçen koronavirüsle mücadele için İçişleri Bakanlığının genelgesi ile yurt genelinde başlatılan denetimler, Meram’da da Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Meram İlçe Emniyet Müdürü İrfan Ceylan’ın önderliğinde geniş kapsamlı olarak gerçekleştirildi. Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini ilçenin tamamında geniş kapsamlı olarak gerçekleştirirken, Kaymakam Çelik, Başkan Kavuş ve İlçe Emniyet Müdürü Ceylan, Mimar Muzaffer ve Başaralı Caddelerinde denetimlere katılarak esnaflar ve vatandaşları virüse karşı bir kez daha uyardılar. Maske takmayan vatandaşlardan maskelerini kurallara uygun bir biçimde takmalarını isteyen Kaymakam Çelik, Başkan Kavuş ve Emniyet Müdürü Ceylan ziyaret ettikleri esnaflardan da hem kendi hem de vatandaşların sağlıkları için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami ölçüde riayet etmelerini istediler.

meramda-kapsamli-kovid-19-denetimi.jpg

‘KORONAVİRÜSLE SAVAŞIMIZI ANCAK KURALLARA UYARAK KAZANABİLİRİZ’

İçinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra tüm işyerleri ve tüm yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının hayati önem taşıdığına vurgu yapan Meram Kaymakamı Resul Çelik, bunu vatandaşlarımıza yeniden ve bir kez daha hatırlatmak üzere denetimlere bizzat iştirak ettiklerini ifade etti.

meramda-kapsamli-kovid-19-denetimi-001.jpg

Koronavirüse karşı alınan tedbirlerin süreklilik arzetmesinin gerekliliğine işaret eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da vatandaşlara, “Bu illetle savaşımızı ancak bu şekilde kazanabiliriz. ‘Nefes alamıyorum’ diye maskenizi çenenizin altına indirdiğiniz an savaşı kaybetmeye başlıyoruz. Kurallara uymamaya devam ettiğimiz sürece gerçek normal hayata geçişimiz de o denli gecikecektir. Sevdiklerimizin sağlığı hatta hayatının bizim ellerimizde olduğunu asla unutmayalım” uyarısında bulundu.

meramda-kapsamli-kovid-19-denetimi-002.jpg

Denetimlerde Çelik, Kavuş ve Ceylan’ı karşılarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar gösterdikleri hassasiyetten dolayı üç isme de teşekkürlerini ilettiler.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.