Meram’da Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor

Meram Belediyesi, hizmet kalitesini daha da artırmak amacıyla başlattığı hizmet içi eğitim programlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda son olarak belediye personeline ‘İlkyardım Eğitimi’ gerçekleştirildi. Bu alınan eğitim sonrasında sertifika alanlar, iş kazalarında yaşanacak yaralanmalarda ilk acil müdahaleyi yapabilecek donanıma sahip olabilecekler.

Meram’da Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor

Meram Belediyesi, başlattığı hizmet içi eğitim programlarına ara vermeden devam ediyor. Bu çerçevede personele son olarak ‘İlkyardım Eğitimi’ verildi. Belediye çalışanlarının, hayati önem taşıyan ilk yardım konusunda donanımını artıracak olan eğitim programı İl Sağlık Müdürlüğü Ekipleri tarafından sunuldu. İki gün boyunca devam eden eğitimlerde personele; Genel ilkyardım bilgileri, Hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, Temel yaşam desteği, Kanamalarda ilkyardım, Yaralanmalarda ilkyardım, Yanık, Sıcak çarpması ve Donuklarda ilkyardım, Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda ilkyardım, Bilinç Bozukluklarında ilkyardım, Zehirlenmelerde ilkyardım, Hayvan ısırmalarında ilkyardım, Göz, Kulak ve Buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım, Boğulmalarda ilkyardım, Hasta / yaralıyı taşıma teknikleri başlıkları altında eğitimler gerçekleştirildi. 

BAŞKAN KAVUŞ; “HER ÇALIŞMAMIZ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRABİLMEK İÇİN”

Meram ve Meramlıya hizmette kalite çıtasını yükseltmek adına eğitim programlarına önümüzdeki süreçte daha fazla ehemmiyet vermek üzere planlama yaptıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hizmet içi eğitimlerde temel amaçlarının her alanda personelin donanımını artırarak Meram’a en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirtti. Belediye çalışanlarının motivasyon ve mutluluğunu da artıracak bu çalışmaları artırarak devam ettireceklerini ifade eden Başkan Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “ Acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta yada yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahaleyi yapmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak amacıyla böyle bir eğitim programı planlandı. Bulunduğumuz her ortamda kaza ve hastalanma riski taşımaktayız. Hele ki bizim gibi 7 gün 24 saat vatandaşlarımızla iç içe bir görev yürütenler bu tip vakalarla her an karşılaşıyorlar. Bu gibi durumlarla karşılaştığımızda, müdahalede bulunanların ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır. Bu bilinçle, ilkyardım yönetmeliğinin bir gereği olarak böylesine önemli bir konuda arkadaşlarımıza temel eğitim verdik. Hayatın her alanında onlara lazım olacak bu program bugünden sonrada dönem dönem tekrarlanarak, eğitim almamış tek bir arkadaşımız kalmayana dek devam ettirilecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.