Kurumsal Başarıya Selçuklu Damgası

Selçuklu Belediye Meclisi'nde 2014 -2019 yılları arasında görev alan Meclis Üyeleri 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde düzenlenen son meclis toplantısında bir araya geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın onur konuğu olduğu toplantıda Meclis Üyelerine Selçuklu'ya yaptıkları hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

Kurumsal Başarıya Selçuklu Damgası

2014 – 2019 yılları arasında görev yapan meclis üyeleri 31 Mart yerel seçimleri öncesi son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı başkanlığında meclis çatısı altında son kez bir araya gelen meclis üyeleri, Cumhur ittifakı ile yeni dönemde seçilecek olan meclis üyelerine görevi teslim edecek olmanın ve şehre 5 yıl boyunca hizmet vermenin gururunu yaşadılar.

Selçuklu Belediye Başkanlığı döneminde 9 yıl Selçuklu’ya hizmet veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın da katıldığı meclis toplantısında, 2014 – 2019 döneminde  görev yapan meclis üyelerine plaket takdim edildi. Toplantıda meclis üyelerini Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Ak'da yalnız bırakmadı.

Cumhur ittifakını daha önceden kurduklarını ve Milliyetçi Hareket Partisinden oluşan meclis üyeleri ile yüzlerce kararı oy birliği ile aldıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, meclis çalışmalarında birlik ve beraberlik içinde en küçük bir sorun yaşamadan tüm meclisin huzurlu bir şekilde görev yaptığını belirtti. 31 Mart yerel seçimleri sonrası Cumhur ittifakı ile seçilecek yeni meclis üyelerinin yine 45 kişilik bir kadro ile güven içerisinde toplantılarını gerçekleştireceklerine vurgu yapan Başkan Pekyatırmacı şunları söyledi; “Bundan sonraki meclis toplantımızı 31 Mart tarihinden sonra gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımız çok verimli bir şekilde devam ediyor. Yeni dönem için en ufak bir tereddüdümüz yok. 2014 – 2019 dönemi Selçuklumuz için, Konyamız için ve Türkiyemiz için çok şeylerin yaşandığı, siyasi yönden, ekonomik yönden, toplumsal yönden fazlaca süreçlerin yaşandığı bir dönem oldu. Bu dönem içerisinde genel seçimlere, referandumlara, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, yaşadığımız 15 Temmuz süreçlerine rağmen bu meclis çok başarılı işler çıkardı. 2014 -2019 döneminde Selçuklu Belediye Meclisimizin aldığı kararlarla ve Başkanımız Uğur İbrahim Altay beye verilen desteklerle Selçuklu’da sadece ilçemize değil Konya'mıza ve hatta bölgemize değer katacak çok büyük işlere de imza atacak imkanlarımız oldu. Bu süreçler içerisinde yapılan işler herkesin emeğiyle ortaya konmuş işlerdir.

"Selçuklu Belediyesi Markadır"

Selçuklu'da güzel hizmetlerin Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Selçuklu Belediye Başkanlığı döneminde ortaya koyduğu vizyon ve ufukla ortaya çıktığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, " Belediye meclisimizin desteğiyle ve belediye yöneticilerimizin, belediye çalışanlarımızın da gayretleriyle çok şükür bugün bizleri gururlandıran işleri hayata geçirmiş olduk. Selçuklu Kongre Merkezi, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille Baraj Parkı, bunlar hakikaten Selçuklu ilçemizin yaptığı  Konyamıza ayrı bir güzellikte değer katan, Konyamızın marka değerini yükselten işler oldu.Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu ortaya koyduğu vizyon ve ufuk için ayrıca teşekkür ediyorum. Selçuklu Belediye Meclisimizin desteği ve uyumlu çalışması da bu işlerin yapılmasında yürütülmesinde çok büyük katkı sağladı . Dönem içerisinde yapılan hizmetlerden dolayı tüm meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Selçuklu Belediyesi her zaman bir markadır. Bundan sonrada marka olmaya devam edecektir"  dedi.

"Cumhur İttifakı ile 31 İlçemizde Zafer Kazanacağız"

15 Temmuz'a özel bir parantez açan Başkan Pekyatırmacı, "Biz çocuklarımıza kurtuluş mücadelesini nasıl anlatırız diye düşünürken, 15 Temmuz bir gecede Kurtuluş Mücadelesinin ne demek olduğunu bütün herkese anlatmış oldu. Şayet bu gecede milletin iradesi galip gelmeseydi bugün biz burada bu toplantıyı yapıyor olmayacaktık. Çok şükür ki 15 Temmuz gecesinde milletin iradesi galip geldi. 15 Temmuz’un hemen sonrası kurulmuş olan ittifakı artık siyasi anlamda da hem Türkiye Büyük Millet Meclisinde, hem de yerel yönetimlerde yürütmenin sürdürmenin ve güçlendirmenin gayreti içinde olmak zorundayız.  Bu ülkede birlik ve beraberlik içinde olmamızı ve ülkemizin güçlenmesi, kendi içinde ve bölgesinde bir istikrar unsuru olarak devam edebilmesi için hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de Sayın Devlet Bahçeli’nin vurguladığı gibi önümüzdeki seçimler artık bir beka meselesi haline geldi. Bu anlamda Konyamızda hem Büyükşehir Belediye Başkanlığımız için hem de 31 ilçemizde belediye başkanlıklarımız için Cumhur ittifakı adayları olarak seçime doğru gidiyoruz. İnanıyoruz ki, Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte 31 ilçemizde Cumhur ittifakının adayları bir zafer kazanarak bu seçimlerden en iyi sonucu elde edeceğiz" dedi.

"Cumhur İttifakı Milletimizin Bekası İçin Var"

Milliyetçi Hareket Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan da, “Türkiye’ye yakın mercekte baktığımız zaman 15 Temmuz öncesi ve sonrası diye iki bölümde inceleyebiliriz. 15 Temmuz’da milletin malı olan silahların, çelik namluların önüne yatanları, terlikleriyle sokağa koşanları unutuyorlar. Eski husumet ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp her ne pahasına olursa olsun Türk Devletinin bekası için, devletinin ve milletinin yanında duran Doktor Devlet Bahçeli beyi ve teşkilat mensuplarımızı tanımıyorlar. Dün demir süngülerle, çelik namlularla yapamadıklarını bugün kâğıtlarıyla, spekülasyonlarıyla, paralarıyla yapmaya çalışıyorlar. Fakat Türk milletini başka milletlerle karıştırmamalıdır. Yeni dönemde Cumhur ittifakına uygun hareket edilecektir. Belediye Meclisi üyelerimiz de bu yönde hareket etmektedir. Cumhur ittifakı ile tüm meclis üyelerimizin görev alacağını biliyoruz. Hepsine de şimdiden başarılar diliyoruz. Cenabı Allah hayırlı vazifeler yapmayı nasip etsin. Ülkemiz, bayrağımız, milletimiz ve bekamız için en uygun olan tercih Cumhur ittifakı idi. Bu yönde sarf edilen gayretlerin yerine ulaşacağına, sağlıklı bir seçim sürecini geride bırakacağımıza inanıyoruz. Bu yolda tüm kadrolarımıza başarılar diliyorum" dedi.

"Selçuklu Türkiye'nin En Vizyoner İlçelerinden Biri"

Selçuklu'nun Konya'nın en büyük ilçesi olmakla beraber en hızla gelişen ilçesi olduğunu ifade eden Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “2014 yılında 282 milyon TL olan belediye bütçesi  şu an itibariyle 545 milyon Türk Lirası, 2014 yılında 584 bin olan ilçe nüfusu bugün itibariyle 648 bin 850 oldu. Yani bu beş sene içerisinde nüfusu 64 bin artmış bir ilçeden bahsediyoruz. Bu neredeyse Konya'da orta ölçekli bir ilçe ebatı kadar. Yine geride bıraktığımız dönemde Selçuklu'ya iz bırakacak belediye meclisi faaliyetleri icra edildi ve her anlamda Selçukluda, şehrimizde ve ülkemizde çok önemli olaylara sahne oldu. 3 genel seçim, 1 yerel seçim, 1 referandum, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimini geride bıraktık. Ayrıca ülkemizin kaderini de belirleyecek olan 15 Temmuz gibi bir dönemi geride bıraktık. Tabi bu yaşananlar bu yoğun trafik bu hizmetlere hiçbir zaman mani olmadı. Hem Selçukluda hem de Konyamızda en vizyon projelerin ilçemizde üretildiğine şahitlik ettik. Dolayısıyla tüm bu hizmetlerde en büyük pay sahibi olan ve Selçukluya bir vizyon kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a çok teşekkür ediyorum. Buradaki çalışmalar sadece Konya'da değil, Türkiye'nin her yerinde takdir topladı. Selçuklu ilçesi şu an Türkiye'nin en vizyoner en iyi yönetilen ilçelerden bir tanesi haline geldi" dedi.

"Önemli Olan Hayırlı İşler Yapıp Hayırla Yad Edilmektir"

Selçuklu Belediye Başkanı olarak ilçeye 9 yıl boyunca önemli hizmetler kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da konuşmasında “Çok şükür bu mecliste hep birlikte çok güzel işler ortaya çıkardık. Şunu net söyleyebilirim ki, bu mecliste hiçbir arkadaşımız olumsuz bir şey konuşmadı. Birlik ve beraberlik adına bence en önemli şeylerden bir tanesi budur. Belediye meclisimiz yöneticilerimiz ve çalışanlarımız bize olan inançlarını hiçbir zaman yitirmedi. Onun için bu kadar büyük işler ve önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Bu meclis diğer taraftan da Cumhur ittifakını oluşturmuş bir meclistir. Milliyetçi Hareket Partisinden olan meclis üyesi kardeşlerime de teşekkür ediyorum. İlk günden itibaren hiçbir olumsuzluk yaşamadan hemşehrilerimizin menfaati için yaptığımız her işte bizimle birlikte oldular. Meclis üyesi arkadaşlarıma hassaten teşekkür ediyorum. Bu bizim ikinci meclisimizdi. İlk meclisimizde de üyelerimiz bir çok projede katkıda bulundular, sorumluluk aldılar. Selçuklu Belediye Başkanımızda 2009 yılında başladı, 2014 yılından itibaren de bir çok projede önemli emekleri var. İsmimizi altın harflerle yazdıklarını iltifat ettiler, fakat bizden aldığı bayrağı daha yukarılara taşıyacaktır. Bu konuda inancımız tamdır. Bunun için bilgi birikimi, vizyonu ve kararlılığı vardır. Cenabı Allah yolunu açık etsin inşallah. Selçuklu çok hızlı gelişen bir çok konuda önde olan bir ilçe. Hiçbir arkadaşımız bizim reddedebileceğimiz bir teklifle gelmiş değildir. Her şey olumlu yönde pozitif düşünüldü. Bu konuda da meclis üyelerimize ve teşkilatlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bizi yolda bırakmadınız. Bugün gelinen noktada Selçuklu sadece Konya'nın değil, tüm Türkiye'nin takip ettiği bir ilçe haline geldi. Bu konuda en önemli denge kurumsal yapının ortaya çıkmasıdır. Herkesin sorumluluğunu ve işini biliyor olmasıdır. Çalışan arkadaşlarımızın da bu konuda çok fazla emeği var. İnşallah bundan sonrada Selçuklumuz daha iyi yerlere ulaşacaktır. Kalfalık ve çıraklık dönemlerimiz burada geçti. Rabbim nasip etti şu an Büyükşehir Belediyesi olarak görev yapıyoruz. Hemşehrilerimizinde desteği ile yeni dönemde 5 yıl daha Selçuklu Belediye Başkanımızla birlikte hizmet edeceğiz. Önemli olan hayırlı işler yapabilmektir. Hayırla yad edilmektir. Başlamaktan daha önemlisi bitirmektir. Çıktığımız bu yolda bizden dualarınızı desteklerini eksik etmeyin. Yeni dönem de görev alacak meclis üyelerimize de başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Selçuklu'da 5 yıl boyunca görev yapan Meclis Üyelerine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Ak tarafından plaketleri verildi.

Ayrıca 9 yıl boyunca Selçuklu Belediye Başkanlığı görevini yürüten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından ahşap işlemeli Selçuklu Motifinden oluşan tablo takdim edildi.

Program son meclis anısına çektirilen hatıra toplu fotoğraf ile son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.