'KOP İle Toprağa Dokun; Doğada Kal' Projesinin Açılış Programı Yapıldı

Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu tarafından hayata geçirilen “KOP ile Toprağa Dokun; Doğada Kal” projesinin açılış programı, 16 Haziran 2021 tarihinde protokol mensuplarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

'KOP İle Toprağa Dokun; Doğada Kal' Projesinin Açılış Programı Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, KOP Bölge Kalkınma İdaresi, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezinin de proje ortağı olduğu çalışma ile okul bahçesinde çeşitli ekim dikim alanları, bocce sahası ve hayvan barınakları yapılarak öğrencilerin 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine imkân tanınıyor.

kop-ile-topraga-dokun-dogada-kal-projesinin-acilis-programi-yapildi.jpg

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, hayata geçirilen bu projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Telafide Ben de Varım” programının en güzel örneklerinden biri olduğunu vurguladı.  Sınıflarda verilen akademik eğitimin çok önemli olduğunu ama bununla birlikte bu projede olduğu gibi uygulamalı eğitimlerin de çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. Proje ortaklarına ve uygulamada emek ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

kop-ile-topraga-dokun-dogada-kal-projesinin-acilis-programi-yapildi-001.jpg

KOP İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin de okullarımızdaki alanların bu şekilde değerlendirilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak böyle bir projeyi destekliyor olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Öğrencilerin bir ürünü yetiştirme mutluluğunu yaşamalarının önemine değinerek projeye emek verenlere teşekkür etti.

kop-ile-topraga-dokun-dogada-kal-projesinin-acilis-programi-yapildi-002.jpg

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat ise bu alanlarda elde edilen kazanımların sınıflardaki eğitime de çok faydası olacağını ifade etti. Proje ortaklarına ve projenin uygulanmasında emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Protokol mensupları ve misafirler oluşturulan ekim dikim alanlarını, bocce sahasını ve hayvan barınaklarını tek tek gezerek öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.

kop-ile-topraga-dokun-dogada-kal-projesinin-acilis-programi-yapildi-003.jpg

Açılış programına Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, KOP İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, protokol mensupları, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.