Konya’nın birlik ve beraberliği Türkiye’ye örnek

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programı Konya protokolü ve esnafı buluşturdu. KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, “Esnafımızla, sanatkârımızla, çiftçimizle, sanayicimizle, Konya birlik ve beraberliğini ispatlamış bir şehirdir” dedi.

Konya’nın birlik ve beraberliği Türkiye’ye örnek

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Selçuklu Kongre Merkezi’nde iftar programı düzenledi. Programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Uzbaş, AK Parti Konya Milletvekilleri Leyla Şahin Usta, Tahir Akyürek, Ziya Altunyaldız, Hacı Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Düzenlenen programda konuşan Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, “Esnaf ve sanatkârlarımız en zor dönemlerde vatanının ve milletinin birliği ve beraberliği için temel unsur olmuştur. Özellikle pandemi döneminde milletinin sağlığı için kapanan ve kısıtlanan ahilerimiz yine en ön safta bu sefer ekonomik olarak cenk etmişlerdir. Bu vesileyle esnaf ve sanatkârlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Konya üreten bir şehirdir. Esnafımızla, sanatkârımızla, çiftçimizle, sanayicimizle, Konya birlik ve beraberliğini ispatlamış bir şehirdir” dedi.

konyanin-birlik-ve-beraberligi-turkiyeye-ornek.jpg

“ESNAFIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ardından kürsüye gelen Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Uzbaş ise, “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizdeki tüm paydaşlarla; çiftçilerimizle, sanayicilerimizle, ihracatçılarımızla ve esnaf odalarımızla, şehrimizin sahip olduğu bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnafımızla dayanışma içinde olmaya, her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

konyanin-birlik-ve-beraberligi-turkiyeye-ornek-004.jpg

“BU GÜNLERİ DE ATLATACAĞIZ”

Pandeminin dünya genelinde ekonomi üzerinde negatif etkilerinin olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, “Pandeminin Türkiye’de de çok negatif etkileri oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız esnaf ve sanatkârlarımızla Cumhurbaşkanımız Külliyesi’nde bir araya geldi. Onlarla iftarını beraber açtı ve orada esnafımıza çeşitli müjdeleri oldu. İnşallah bunlar yakın sürede hayata geçecek. Devlet her türlü tedbiriyle esnafının, çiftçisinin, memurunun ve vatandaşının yanında, bu günleri de atlatacağız ve inşallah çok daha güzel günleri hep birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

konyanin-birlik-ve-beraberligi-turkiyeye-ornek-001.jpg

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ DAHA AYDINLIK OLACAK”

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’nin sosyal hayatının mimarı, ekonomik hayatının taşıyıcısı, toplumun geçmişinin mirasçısı geleceğinin varisi olan esnaf kardeşlerimizdir. Esnafın sofrasında olmak, esnafı, onların topluma kattıklarını, mahallenin eminini, toplumun güvenini hissetmek bizler için çok büyük mutluluk vesilesi oldu. Arkamızda ülkesini seven, fedakar, cefakar, gerektiği zaman toplumu ve geleceği için her türlü fedakarlığı göze alan esnaf kardeşlerimiz olduğu sürece ülkemizin geleceği daha aydınlık, daha müreffeh ve daha zengin olacak.”

konyanin-birlik-ve-beraberligi-turkiyeye-ornek-002.jpg

“KONYA’NIN GELİŞİMİNDE ESNAFIN PAYI BÜYÜK”

Konya’nın gelişiminde esnafın büyük bir paya sahip olduğu belirterek konuşmasına başlayan AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek de, “Konya’mız, dünya şehirleriyle yarışır bir hale geldi. Konya, bugün parmakla gösterilen bir şehirdir. Bu gelişimde esnaf ve sanatkâr arkadaşlarımızın çok büyük bir payı var” dedi.

konyanin-birlik-ve-beraberligi-turkiyeye-ornek-003.jpg

“ESNAF, KONYA’YI KONYA YAPIYOR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise “Konya’nın gelişiminde en büyük katkıyı veren esnaflarımızla yakinen bizlerle temasının olmasını sağlayan Muharrem Başkanımıza teşekkür ediyorum. Konya’yı, Konya yapan esnaflarımızla bir aradayız. Dünyanın en önemli meselelerinden biri olan ekonomiyle birlikte esnaflarımızın da birtakım sıkıntılar yaşadıklarının farkındayız. Ama biz hiçbir zaman fırsatçılık yapmadık, fırsatçılık yapanlara da müsaade etmedik. Helal ve haram noktasında teraziyi hassas tutarak aslında en büyük gücü veren esnaflarımızdır” ifadelerine yer verdi. Programda son olarak kürsüye gelen isim ise Konya Valisi Vahdettin Özkan oldu. Vali Özkan, “Konya’daki dayanışma güzel bir örneklik teşkil etmektedir. Şehrimizin maddi olarak kalkınması önemli ama manevi olarak da bu medeniyetin teminatıdır esnafımız. Küresel olarak dünya ile rekabet içinde olan bir Konya ekonomisinden bahsediyorsak bu başarıyı yazan sanayiciler de esnaf mektebinin yetiştirdikleridir” şeklinde konuştu. 

Kaynak:Haber Kaynağı

Muhabir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.