Konya'da “Yurt Dışı Vatandaş Festivalleri” düzenlenecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, bu sene Afyon, Uşak, Kayseri, Trabzon ve Konya gibi birçok ilde "Yurt Dışı Vatandaş Festivalleri" düzenleyeceklerini aktardı.

Konya'da “Yurt Dışı Vatandaş Festivalleri” düzenlenecek

Avrupa'dan gelen Türk vatandaşlarıyla bir süre sohbet eden Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye'ye girişlerinde alınan önlemler ve yapılan işlemler hakkında bilgi aldı. Başkan Eren gümrükte işlemlerini yaptıran gurbetçilere hayırlı yolculuklar dileyip çeşitli hediyeler verdi.

"YURT DIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN HER KONUDA YANINDAYIZ"

YTB Başkanı Abdullah Eren, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının gelişlerinde önceki senelere nazaran artış beklediklerini belirti. Avrupa'da yaşayan Türklerin sıla yolculuğunda her zaman yanlarında olduklarını anlatan Eren, "Kapıkule'de alınan önlemler ve hazırlıkları görmek için sınıra geldik. Biz YTB olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın her konuda yanında olmaya gayret ediyoruz"dedi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik farklı konularda yardımcı olmaya devam ettiklerini anlatan Eren, sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, gençleri Türkiye'de kamplara ve gezilere götürdüklerini, yurt dışındaki STK'lara destek olduklarını, Türklerin oradaki durumunu güçlendirecek faaliyetlerde bulunduklarını, ırkçılık ve ayrımcılık gibi farklı konularda vatandaşlarının yanında olduklarını söyledi.

YURT DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLARA FESTİVAL DAVETİ

Her sene Avrupa'da yaşayan 1, 5 milyondan fazla Türk vatandaşının tatillerini geçirmek için Türkiye'ye geldiğini vurgulayan Eren, sıla yolculuğunda verdikleri hizmetlerle her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Eren, Avrupa'dan yola çıkacak veya yolda olan tüm vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyerek, "Kazasız belasız memleketlerine gelmelerini diliyorum. Aman dikkatli bir şekilde araçlarını sürsünler. Uykusuz yola çıkmayalım. Biz YTB olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağız, gerek Sırbistan Sınır Kapısında, gerek Kapıkule'de vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Bu sene Afyon, Uşak, Kayseri, Trabzon ve Konya gibi birçok ilde "Yurt Dışı Vatandaş Festivalleri" düzenleyeceklerini aktaran Eren, yurt dışından gelen tüm vatandaşları bu festivallere davet etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.