Konya'da toplamda 16 milyon değerinde satılık arsa! Büyükşehir Belediyesi üretime kazandırmış olacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, sanayi tesislerine arazi satışına devam ediyor. Daha önce de şehrin sanayi tesislerine yakın bölgelerinde desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kuruma ait alanları üretime kazandırmıştı.

Konya'da toplamda 16 milyon değerinde satılık arsa! Büyükşehir Belediyesi üretime kazandırmış olacak

Bir tarım ve sanayi şehri olan Konya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yine arsa satışı yapılacak. Üretime ve istihdama dolayısıyla ülke ekonomisine katkı sağlayacak yatırımlar için belirlenen arsaların satışını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, 19 Temmuz günü toplamda 16 milyon liralık satış yapmış olacak.

1 PEŞİN 17 TAKSİT

Satışı yapılacak arsaların ödemelerinde de kolaylıklar sağlanıyor. Yayımlanan ihale ilanında satılacak arsaların 1 peşin 17 taksitle satışının yapılacağı ve ihaleye girmek isteyenlerin geçici teminat olan bedeli yatırması isteniyor. Satışlar KDV'den muaf yapılacak.

konya-satilik-arsa.jpg

KOMŞU PARSELLER

İhalede satılacak arsalar komşu konumda bulunuyor. İhalede istekliler iki arsa için de teklif verebilecekler. Ayrıca arsalar Konya Büyükşehir Belediyesi atıksu arıtma tesislerine de yakın bir bölgede bulunuyor.

konya-satilik-arsa-detayi.jpg

2 ARSA HAKKINDA BİLGİ

Yayımlanan ihalede arsalarla ilgili paylaşılan bilgiler ve bedelleri şu şekilde:

Karatay ilçesi sınırları içinde bulunan Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki 35526 ada 7 parseldeki arsa 4008 metrekare büyüklüğünde. Arsa için istenen açılış bedeli 7 milyon 620 bin Türk Lirası. 228 bin 600 Türk Lirası geçici teminat isteniyor.

Yine aynı adada bulunan 8 parsel de 4333 metrekare büyüklüğünde. Bu arsa için istenen bedel ise 8 milyon 235 bin Türk Lirası. Ayrıca istenen geçici teminat bedeli ise 247 bin 50 lira.

HATİCE KARAKUŞ | ÖZEL (Konya Haber)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.