Konya'da Öğretmenler Günü etkinliklerle kutlandı 

Konya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenlendi. Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “İlimizde ve ülkemizde büyük fedakarlıklar içerisinde görev yapan tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum” diye konuştu. 

Konya'da Öğretmenler Günü etkinliklerle kutlandı 

Konya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenler için saygı duruşunda bulunulan tören, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.Törene, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

konyada-ogretmenler-gunuetkinliklerle-kutlandi.jpg

Konya’da Öğretmenler Günü Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti. Programda konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Geçtiği her yere bereket tohumları saçarak yoluna devam eden ırmaklar misali ömrünü insanlara faydalı olmaya adamış her bir öğrencisi için gösterdiği çaba ve fedakarlıkla insanlık namına göklere yükselen nice destanın yazarı olmuş saygıdeğer öğretmenlerimizi bu anlamlı gün vesilesiyle tebrik ediyorum” dedi. 

konyada-ogretmenler-gunuetkinliklerle-kutlandi-001.jpg

“SEVGİYLE KUŞATTIĞI BİLGİLERİ ÖĞRENCİSİNE NAKŞETMİŞ ÖĞRETMENLERİN GÜNÜ” 

Öğrencilerin başarıya doğru uzanan yolculuklarında en belirleyici rollerden biri olduğunun altını çizen Müdür Seyit Ali Büyük, şunları söyledi: “Zaman ve mekan sınırı olmadan ve onu tanımadan sevgiyle kuşattığı bilgileri öğrencisine nakşetmiş bu vatanın gönül coğrafyamızın insanlık ailesinin tüm güzelliklerini bir erdem olarak kalplere dokumuş, hoşgörü ve sevgi mirasını nesilden nesile taşımış öğretmenlerimizi minnetle anıyorum. Bu sebepledir ki devlet ve milletimizin geçmişinden daha güçlü ve daha söz sahibi bir konuma kavuşturmak için çaba gösteren her insanın ardında bir öğretmenin emeği ve yol göstericiliği vardır. İlimizde ve ülkemizde büyük fedakârlıklar içerisinde görev yapan tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.” 

konyada-ogretmenler-gunuetkinliklerle-kutlandi-002.jpg

“ELİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR” 

“Millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal’e başöğretmenlik unvanın verildiği bu anlamlı günde görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer veren Konya Vali Vekili Mehmet Aydın, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutladığını söyledi. Vekil Mehmet Aydın,  “Hepimizin malumu olduğu üzere geleceğe bizleri taşıyacak olan gücümüz tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesiller olmaktadır. İlim, irfan, bilgi ve tecrübe sahibi öğretmenler de üstelendikleri sorumlulukla çocuk ve gençlerimizi yarına taşıyacak olanlardır. Öğretmenler çocuklarının sadece akademik eğitimlerle değil aynı zamanda insani değerlerini de öğreten iyi bir fert olan kişilerdir. Bir araya geldiğimiz bu günde siz vefakar, cefakar, fedakar öğretmenlere ve eli öpülesi öğretmenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu vesileyle görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum” diye konuştu.  

konyada-ogretmenler-gunuetkinliklerle-kutlandi-003.jpg

“ÖĞRETMENLİK BİR SEVDADIR” 

Aday öğretmenler adına konuşmasını yapan Seyit Ulugülyağcı İmam Hatip Ortaokulu’ndan Hatice Akman, öğretmenliğin sadece bir meslek değil aynı zamanda vatana hizmet etmenin bir diğer adı olduğunu ifade etti. Akman, “Bu anlamda öğretmenlik mesleğine yeni başlamış bir öğretmen olarak yıllardır bu mesleği büyük bir özveriyle sürdüren öğretmenlerimle aynı unvanı paylaşmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyim. ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözünün farkında olmayı gerektirir. Öğretmenlik bir sevdadır. Bizler için her yeni gün öğrencilerimizle beraber yepyeni bir yolun başlamasıdır. Bu yolun sonunda bizim en büyük ödülümüz, yolunu aydınlattığımız öğrencilerin ülkemizin için yaptıkları olacaktır” sözlerine yer verdi. 

“ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN ÖNEMİNİ SALGIN SÜRECİNDE GÖRDÜK” 

Emekli Öğretmen Feyhan Ünal ise Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni kurduğu Cumhuriyet’in temellerinin eğitimle güçleneceğini bildiği için öğretmenlere çok önem verdiğini kaydetti. Ünal,  “Bir çocuğun ruhuna dokunmak, bir gencin geleceği için ona destek olmak, öğrencilerimizin hedeflerine doğru yolda ilerlemelerini sağlamak bizlerin en önemli görevidir. Öğretmenlik mesleğinin ne kadar değerli ve önemli olduğunu salgın hastalık sürecinde bir kez daha görmüş olduk. Okullarımız öğrencilerimizin sesleriyle güzeldir. Biz öğretmenler için sessiz okullar ıssız çöller gibidir” açıklamasında bulundu. Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin töreni, Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırladığı ‘Öğretmen eliyle cana dokunmak’ adlı program sahnelendi. Şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve anı yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül takdimi yapıldı. Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. - Kübra Karaburç

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.