Konya Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı İçin Adaylık Basın Açıklaması

Konya Veteriner Hekimler Odası’nın 26-27 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak olan 48. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkan Adaylığımı Kamuoyuna açıklamak istiyorum. Yönetim Kurulumuz; Prof. Dr. H. Hüseyin HADİMLİ, Prof. Dr. Zafer BULUT, Vet. Hekim Leyla KOCAMAN, Vet. Hekim Hakan KONYA ve Vet. Hekim Yusuf ÖZKAYA’dan oluşmaktadır.

Konya Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı İçin Adaylık Basın Açıklaması

Ülkemizde ve Dünyada yaygın olarak seyreden Covid-19 Pandemisi bir kez daha göstermiştir ki, hem Halk Sağlığı hem de Hayvan Sağlığı ve Hayvansal Gıda üretimi yönünden Veteriner Hekimlik oldukça önemli görevler üstlenmiştir. Biz de Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte bu misyonun içerisinde etkin olarak görev almak istiyoruz.

Konya Veteriner Hekimler Odası, geçmişten günümüze ülkemiz bazında hem alt yapı hem de bilgi birikimi yönünden en aktif odaların başında gelmektedir. Zira Konya ve ilçeleri büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yetiştiriciliği bakımında ülkemizde birinci ya da ikinci sıralarda yer almaktadır. Son zamanlarda ev ve süs hayvanları açısından da bölgemizde önemli gelişmeler gözlenmektedir.

Bu kapsamda, hem Veteriner Hekim meslektaşlarımızın özlük ve mesleki problemlerinin çözümü hem de yetiştiricilerin sorunlarına çare olabilmek için bu süreçte görev almak istiyoruz. Bu konuda, hem kamuoyunun hem de meslektaşlarımızın desteğini talep ediyoruz.

whatsapp-image-2020-08-31-at-20-59-16.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.