Konya Şeker’den çalışanlarına aşı odası

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiğimiz hafta Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı tüm çalışanları aşılama programına alması ve iş yerlerinde seyyar aşı odaları ile aşılama hizmetini de başlatması ile birlikte yoğun aşı hizmetinin verildiği kurumlardan biri de Anadolu Birlik Holding Kampüsleri oldu

Konya Şeker’den çalışanlarına aşı odası

Anadolu Birlik Holding’in üretim tesislerinin faal olduğu Konya Şeker Fabrikası, Konya Şeker çalışanlarına özel aşılama işlemi, E-Nabız uygulaması üzerinden randevu almaya gerek kalmadan, tesislerindeki sağlık merkezlerinde kurulan aşı odalarında yapılıyor. Sağlık merkezlerinde, aşı hizmeti esnasında beklenmeyen istisnai durumlar için önlem amaçlı ambulans bulunduruluyor ve acil durum dâhil tüm tedbirler alınıyor. Kampüslerin yer aldığı bölge Sağlık Müdürlüğü yetkililerince yürütülen ve 17 Haziran’da başlatılan iş yerinde aşı programına tüm çalışanlar aşı olana kadar devam edilecek.

konya-sekerden-calisanlarina-asi-odasi.jpeg

“HER ÇALIŞANIMIZIN AŞI YAPTIRMASI HEM HAKKI HEM SORUMLULUĞU”

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Uygulamadan hem çalışanlarımız ziyadesiyle memnun oldu hem de kurumumuz üretimin ve işlerin aksamamasını önceleyen bu yaklaşımı memnuniyetle karşıladı. Malum salgın dünyadaki tüm ekonomilere olduğu gibi ülkemiz ekonomisine de zaman kaybettirdi, bu uygulama hem çalışanlara hem de işletmelere zaman kazandırdı. Her çalışanımızın aşı yaptırması hem hakkı hem sorumluluğu” ifadelerine yer verdi. Konuk, “Ancak her çalışanımızın aşı için aşı merkezlerine ulaşıp sonra işinin başına dönmesi ortalamada en az çalışan başına 3-4 saatlik bir zaman gerektiriyordu. 15 bine yakın çalışan üzerinden düşündüğünüzde bu tüm üretim tesislerimiz için büyük bir zaman kaybı demektir ki, bunun da üretim kaybı olarak bir karşılığı var. Yani salgın tüm ekonomilere zaman kaybettirdi, iş yerinde aşı uygulaması çalışanlara ve işletmelere zaman kazandırdı” dedi.

konya-sekerden-calisanlarina-asi-odasi-001.jpeg

“AŞI HİZMETİNDEN YARARLANMAK İÇİN AŞI ODALARINA KOŞTULAR”

Genel Başkan Recep Konuk, “Aşı hizmeti ve çalışanlarımızın aşı olma konusundaki hassasiyetini günlük olarak değerlendiriyoruz ve hem hizmetin aksamadan sürmesinden memnuniyet duyuyor hem de çalışma arkadaşlarımızın, Konya Şeker Ailesinin her bir ferdinin bir an önce aşı olarak salgının önlenmesi için kişisel sorumluluğuna sahip çıkmasını müşahede etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. Konuk, “Organ bağışı, kan bağışı gibi kampanyalardaki yüksek katılımı ile toplum sağlığı konusunda hassasiyetini ispatlamış bir kurum ve aile olarak çalışma arkadaşlarımız aşı konusunda da kendilerine yakışanı yapmışlar ve aşı hizmetinden yararlanmak için aşı odalarına koştular” açıklamasına yer verdi.

konya-sekerden-calisanlarina-asi-odasi-002.jpeg

“VİRÜSTEN KORUNMAK BİR TEDBİR”

Konuk,  “Artık hepimiz bu salgın ile ilgili bir fikir sahibiyiz. Virüsten korunmak bir tedbir. Biz kurumsal olarak tedbirlere sıkı sıkıya riayet ettik. İşyerlerimizde periyodik dezenfekte işlemini aralıksız yaptık, yapıyoruz, günlük ateş ölçümünden sağlık merkezlerimizin güçlendirilmesine kadar her türlü tedbiri uyguladık. Üretici ortaklarımıza sağlık setleri dağıtarak sadece işletmelerimizdeki değil tarladaki üretimin devamlılığına da katkı yapmaya çalıştık. Ancak hepimiz biliyoruz ki, salgından korunmak ayrı bir konu salgını bitirmek ayrı bir konu ve salgını etkisiz kılmanın tek yolu da aşı. Yani hayatın normale dönmesi, ekonominin çarklarının düzenli işleyebilmesi için aşının yaygınlaşması gerekiyordu. Devletimiz aşıyı temin etti. Ülkemizde aşılanmanın yaygınlaşması ve aşılamayı süratle tamamlamak için yoğun bir çalışma var” ifadelerinde bulundu. AB Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.