Konya protokolünden Ramazan ayı mesajları

Konya protokolü Ramazan ayının gelişi vesilesiyle mesaj yayımlayarak Ramazan-ı Şerif’in şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur, barış ve mutluluk getirmesini diledi.

Konya protokolünden Ramazan ayı mesajları

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan, manevi huzur iklimini gönülden yaşadığımız mübarek Ramazan ayını büyük bir coşku ve mutlulukla karşılıyoruz. Ramazan ayı, derin mana ve hikmetiyle tüm gönülleri iyilik, güzellik ve hoşgörü zemininde buluşturan, tüm haneleri büyük bir sürurla donatan, müminlerin gönlüne vuslat, dimağına hakikat sevinci yaşatan mübarek bir aydır. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in feyzi ve bereketiyle gönüllerimiz özlemle beklediği o manevi lezzete yeniden kavuştu. Bizleri sağlık ve afiyetle Ramazan Bayramı’na kavuştursun inşallah. Ramazan ayımız mübarek olsun.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: İslam alemi olarak bir Ramazan ayına daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Bu mübarek günler bizler için büyük bir sevinç aynı zamanda rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır. Birlik ve beraberliği pekiştirmek, yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek için önemli bir fırsattır. Bu ayda sabrın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizin Ramazanı Şerifi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca: Gelişiyle nice manevî güzelliklerin yaşandığı, Müslümanlar olarak arınma ve yenilenme bilincimizin tazelendiği Ramazan ayını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi bu mübarek ayın toplum olarak dayanışma ve yardımlaşma duygularının daha da güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bizleri bu yıl da Ramazan iklimine ulaştıran Yüce Rabbimize hamd ediyorum. Ramazan ayının İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve dünya üzerindeki tüm zulümlerin son bulmasına, yeryüzünün selametine, insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını Allah’tan diliyorum.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş: Ramazan ayı yardımlaşma ayıdır. Ramazan ayı yaraların sarıldığı, öksüzün, yetimin, ihtiyaç sahiplerinin korunup gözetildiği dayanışma ayıdır. Bu mübarek ay vesilesiyle mahzun gönüllere şefkatle dokunalım. Kırgınlıklara, dargınlıklara son verelim. Büyüklerimizle ve yakınlarımızla hasbihal edip hal ve hatırlarını sormayı, onlarla ilgilenmeyi ihmal etmeyelim. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan’ın ilçemizde her yıl olduğu gibi bu yıl da en güzel haliyle yaşanmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimizin mübarek ayını kutluyorum. Tüm hemşehrilerimin bayrama sevinçle ulaşabilmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş:  11 ayın sultanı olan Ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Pandemi nedeni ile teravihlerimizi camilerimizde kılamıyorduk. Şükürler olsun ki artık namazlarımızı, teravihlerimizi cemaatle kılacağız. Bu sene bir başka olacak Ramazanımız. İnşallah bu yıl da Ramazan Ayı’nı, manevi duygularımızı doruklara ulaştırarak, sevgi-saygı ve kardeşlik ruhu ile en güzel şekilde yaşayıp idrak edeceğiz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının milletimizin birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesine, tüm insanlık için bereket, barış, huzur ve sağlık getirmesini temenni eder, tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker: Ramazan ayımız mübarek olsun. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in “İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin bulunduğu, büyük ve bereketli bir ayın gölgesi üzerimize düştü.” buyurarak Ramazan ayının büyük faziletine işaret etmiştir. Dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının kuvvetlenerek, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği Ramazan ayı, cehennem kapılarının kapandığı, Müslümanların kalplerinde şefkat duygularının zirveye çıktığı manevi arınma, yücelme ayıdır. Bu duygu ve düşünceler aziz Milletimizin, tüm İslam Âleminin mübarek Ramazan ayını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici On bir Ayın Sultanı Ramazan ayına ulaşmanın huzurunu ve hikmetini yaşıyoruz. Ramazan, insanların kendilerini hesaba çekmeleri ve günahlarından tövbe edip Yüce Allah’a yönelmeleri için bir fırsattır. Ramazan ayı; Kuran-ı Kerim’in indiği aydır. Kuran’da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilmektedir. Hadis-i Şerif’de ‘Ramazan orucunu inançla ve karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek tutan kimsenin geçmiş günahları bağışlanır’ yer alır. İstiyoruz ki bu Ramazanda da çocuklarımız şen, gençlerimiz mutlu ve yaşlılarımız daha sağlıklı ve huzurlu olabilsinler. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayınızı kutlar, tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini dilerim.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler