Konya Protokolünden Dijital Gösterim Merkezi’ne Ziyaret

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından aralarında Konya’nın da bulunduğu, Diyarbakır, Bursa, Çanakkale, Samsun, Kayseri ve Antalya’da açılan Dijital Gösterim Merkezlerinde, milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginliklerin yanı sıra Türkiye’nin öne çıkan vizyon projeleri, ileri teknoloji ürünü görseller kullanılarak dijital ortamda sergileniyor.

Konya Protokolünden Dijital Gösterim Merkezi’ne Ziyaret

Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda kurulan Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret eden, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, milli ve tarihi geçmişimizi yansıtan görseller ile Türkiye’nin vizyon projelerinin anlatıldığı ileri teknoloji ürünü görselleri izledi. Ziyarette, İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı’dan bilgi alan protokol, 3 boyutlu olarak hazırlanan 360 derece ve video haritalama görsellerinin yanı sıra 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi hologram show ile Türkiye’nin 2023 hedeflerinin anlatıldığı gösterimleri dijital ortamda deneyimleme fırsatı buldu. Dijital Gösterim Merkezi’nde pandemi kurallarına uyulduğuna dikkat çeken protokol üyelerinin ortak mesajı ise ‘Pandemiyle hep birlikte mücadele edelim’ oldu.

Vali Özkan ‘İletişim Başkanlığını kutluyorum’

İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı tarafından karşılanan Konya Valisi Vahdettin Özkan, Dijital Gösterim Merkezindeki gösterimleri çocuklarla birlikte izledi. İletişim Başkanlığını bu çalışmadan dolayı kutlayan Vali Özkan, “Devletimiz her alanda yerli ve milli üretimler yapıyor. Bunları vatandaşlarımıza da daha iyi anlatmak gerekiyor. Dijital Gösterim Merkezi de bu araçlardan biri. Konya’da kurulmasından dolayı İletişim Başkanlığımıza teşekkür ederim. Bununla birlikte pandemi kurallarına uyulduğunu gördüm. Bunlara hepimizin her ortamda uyması önemlidir. Pandemiyle hep birlikte mücadele etmemiz elzemdir. Hepimiz el ele vererek, birbirimize yardımcı olarak ve uyararak pandemiyle daha güçlü mücadele edelim.” diyerek, vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları çağrısını yineledi.

Aydın, ‘Etkileyici Buldum’

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Dijital Gösterim Merkezi’ni etkileyici bulduğunu ifade ederek, “Milli duygularımızı pekiştiren görsellerin yanı sıra Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devletimizin vizyon projelerinin ileri teknoloji ürünleri kullanılarak halka sunulması bakımından harika bir proje, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Dijital Gösterim Merkezi’nin öncelikle Konya’da açılması da bizim için bir şans, bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Özellikle gençlerimizi Dijital Gösterim Merkezi’ne davet ediyorum” dedi.

Uslu, ‘Konya’da Yer Almasından Memnuniyet Duyduk’

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu ise, Dijital Gösterim Merkezlerinin kurulduğu iller arasında Konya’nın da yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, merkezin Konya’ya kurulması aşamasında belediye olarak gereken desteği verdiklerini söyledi. Uslu, Dijital Gösterim Merkezi’nin millî, tarihî ve kültürel zenginliklerin gelecek nesillere aktarılması bakımından önemli bir proje olduğunun altını çizerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkanlardan Tam Not, ‘Muhakkak Ziyaret Edilmeli’

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Dijital Gösterim Merkezi’nin, geçmişi hafızalarda tazeleyen ve geleceği hissettiren özel bir mekan olduğunu işaret ederek, vatandaşlara muhakkak ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu. Dijital Gösterim Merkezi’nde milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginliklerin yeni iletişim ve gösterim teknikleri kullanılarak hemşehrilerimizin erişimine sunulduğunu ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da İletişim Başkanlığına teşekkür ederek vatandaşları Dijital Gösterim Merkezi’ne davet etti. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise ülkemizin tarihi dönüm noktaları ve gelecek hedeflerinin canlandırıldığı muhteşem Dijital Gösterim Merkezi’nin muhakkak ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizerek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Ziyaretin sonunda İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı protokole İletişim Başkanlığının yayınlarından takdim etti.

Ziyaretçilerin Kovid-19 salgınına karşı gereken tedbirler alınarak ağırlandığı Dijital Gösterim Merkezi, hafta içi ve hafta sonu, 12:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.